414 |
D |
23:00 |
Täby FC -
Linköping IBK U
|
1-5
|
Lu D |
1/8-final 2 |
|
413 |
H28-1 |
23:00 |
Insjöns IF BK -
Surahammars IBF
|
3-1
|
Lu C |
|
|
409 |
D |
23:00 |
Tyresö/Trollbäcken IBK -
Töjnan IBK
|
8-1
|
FA 1 |
1/8-final 4 |
|
410 |
D |
23:00 |
Sköndals IK -
IBF Falun U
|
6-0
|
FA 2 |
1/8-final 8 |
|
411 |
H28-1 |
23:00 |
Lokomotiv Tumba -
Åkersberga IBF
|
4-2
|
Lu A |
|
|
412 |
D |
23:00 |
Karlstad IBF U -
IBK Köping
|
2-3
|
Lu B |
1/8-final 6 |
|
402 |
HJ18-5 |
22:10 |
Hagunda IF -
Lindås Waves
|
4-1
|
FA 1 |
|
|
403 |
HJ18-6 |
22:10 |
SSV (Fin) -
Trosa/Edanö IBK 2
|
8-0
|
FA 2 |
|
|
404 |
HM-2 |
22:10 |
Falu BS Bandy J -
Lokomotiv Yazyk
|
1-4
|
HBO |
|
|
405 |
HJ18-2 |
22:10 |
IBK Lockerud Mariestad -
Partille IBS
|
1-4
|
Lu A |
|
|
406 |
P99-4 |
22:10 |
Pixbo/Wallenstam IBK -
Telge SIBK
|
3-2
|
Lu B |
|
|
407 |
HJ18-3 |
22:10 |
IBK Sala Silver -
Rotebro IS IBK
|
2-2
|
Lu C |
|
|
408 |
HJ18-4 |
22:10 |
Farsta IBK -
Värnamo IK
|
9-0
|
Lu D |
|
|
401 |
HM-1 |
21:20 |
Falu BS Bandy -
Köttmuren
|
5-1
|
SLA |
|
|
400 |
P00-1 |
21:20 |
Envikens IF -
Huddinge IBS
|
5-3
|
Lu D |
|
|
399 |
H28-2 |
21:20 |
Märsta IBS -
Offensiv Lidingö
|
1-11
|
Lu C |
|
|
1681 |
F03-1 |
21:20 |
Black Angels CZ -
Olimpia Osowa Gdansk
|
2-0
|
Lu B |
|
|
397 |
F99-3 |
21:20 |
Pixbo/Wallenstam IBK -
Täby FC F99
|
3-3
|
Lu A |
|
|
396 |
F99-2 |
21:20 |
IBF Falun U 99 -
IK Zenith
|
0-1
|
HBO |
|
|
395 |
P00-3 |
21:20 |
Salems IF -
Wibax IBK Piteå
|
4-2
|
FA 2 |
|
|
394 |
P00-2 |
21:20 |
Lillån IBK -
Rotebro IS IBK
|
7-0
|
FA 1 |
|
|
387 |
F01-1 |
20:30 |
Black Angels CZ -
Kungsängens IF
|
2-3
|
FA 1 |
|
|
388 |
F02-1 |
20:30 |
Black Angeles CZ -
Tierp IBK
|
5-0
|
FA 2 |
|
|
389 |
HJ18-5 |
20:30 |
KFUM Norrköping 1 -
Tungelsta IF
|
4-6
|
HBO |
|
|
390 |
P05-1 |
20:30 |
Ingarö IF Gul -
Black Angels CZ
|
Dolt
|
Lu A |
|
|
391 |
HJ18-4 |
20:30 |
Trosa/Edanö IBK 1 -
Åkersberga IBF
|
2-2
|
Lu B |
|
|
392 |
F99-1 |
20:30 |
Täby FC F01 -
IBF Falun U 00
|
3-1
|
Lu C |
|
|
1682 |
F03-1 |
20:30 |
Töjnan IBK 2 F04 -
Töjnan IBK 1 F04
|
2-0
|
SLA |
|
|
383 |
F99-1 |
19:40 |
Sköndals IK -
Arlanda IBK F00
|
3-1
|
Lu B |
|
|
384 |
F99-2 |
19:40 |
KFUM Örebro U -
Floorball Chodov CZ
|
1-4
|
Lu C |
|
|
385 |
HJ18-3 |
19:40 |
IK Sirius IBK 1 -
Älvsjö AIK
|
4-1
|
Lu D |
|
|
386 |
P03-3 |
19:40 |
IBF Offensiv Lidingö -
Samuelsdals IF
|
6-2
|
SLA |
|
|
382 |
P05-1 |
19:40 |
Floorball Chodov CZ -
Stäkets IF
|
Dolt
|
Lu A |
|
|
381 |
P99-3 |
19:40 |
Lindås Waves -
Älvsjö AIK
|
1-2
|
HBO |
|
|
379 |
HJ18-1 |
19:40 |
Järfälla IBK -
Täby FC
|
3-7
|
FA 1 |
|
|
380 |
HJ18-2 |
19:40 |
KAIS Mora UIF -
Töjnan IBK
|
3-2
|
FA 2 |
|
|
371 |
P03-3 |
18:50 |
FBK Dragons CZ -
Nykvarns IF
|
0-12
|
FA 1 |
|
|
372 |
P99-3 |
18:50 |
Floorball Chodov 1 CZ -
MIK Västerås
|
3-2
|
FA 2 |
|
|
373 |
P99-2 |
18:50 |
IBK Dalen -
Täby FC
|
0-5
|
HBO |
|
|
374 |
D-1 |
18:50 |
Töjnan IBK -
Floda IBK
|
0-5
|
Lu A |
|
|
375 |
P99-1 |
18:50 |
Lillån IBK -
Black Angels CZ
|
1-7
|
Lu B |
|
|
1680 |
F03-1 |
18:50 |
Djurö Vindö IF F04 -
Olimpia Osowa Gdansk F04
|
2-6
|
Lu C |
|
|
377 |
P03-1 |
18:50 |
Floorball Chodov CZ -
Stäkets IF
|
5-2
|
Lu D |
|
|
378 |
P03-2 |
18:50 |
Grimsta AIK Vit -
Töjnan IBK
|
11-2
|
SLA |
|
|
369 |
P00-2 |
18:00 |
SK Bivoj Litvinov CZ -
Pixbo/Wallenstam IBK
|
0-5
|
Lu D |
|
|
370 |
HM-2 |
18:00 |
IMA -
Noll Karaktär
|
5-1
|
SLA |
|
|
368 |
P00-2 |
18:00 |
Rotebro IS IBK -
Bele Barkarby
|
0-5
|
Lu C |
|
|
367 |
P03-2 |
18:00 |
Black Angels CZ -
IBF Gagnef
|
3-4
|
Lu B |
|
|
366 |
P05-1 |
18:00 |
Ingarö IF Svart -
Black Angels CZ
|
Dolt
|
Lu A |
|
|
363 |
P99-1 |
18:00 |
St Croix Nor -
IBF Falun U
|
0-5
(WO) |
HBO |
|
|
261 |
P00-1 |
18:00 |
Hultsberg/Björkås IBF -
FBC Lerum
|
1-3
|
FA 1 |
|
|
364 |
F01-1 |
18:00 |
Djurö Vindö IF -
Olimpia Osowa Gdansk
|
1-8
|
FA 2 |
|
|
355 |
HJ18-6 |
17:10 |
Trosa/Edanö IBK 2 -
Pixbo/Wallenstam IBK
|
3-4
|
FA 1 |
|
|
356 |
D-2 |
17:10 |
IBF Örebro -
Täby FC
|
3-2
|
FA 2 |
|
|
357 |
D-1 |
17:10 |
Kungsängens IF -
Karlstad IBF U
|
1-2
|
HBO |
|
|
358 |
P04-1 |
17:10 |
Stäkets IF -
Black Angeles CZ
|
Dolt
|
Lu A |
|
|
359 |
P00-3 |
17:10 |
Team Thurgau SCH -
Danderyd SK
|
3-3
|
Lu B |
|
|
360 |
P99-1 |
17:10 |
FBC Uppsala -
Tungelsta IF
|
4-0
|
Lu C |
|
|
361 |
P99-4 |
17:10 |
Salems IF -
Floorball Chodov 2 CZ
|
5-0
|
Lu D |
|
|
362 |
HM-1 |
17:10 |
Fyrvaktar Elofs BK -
Lokomotiv Grönkan
|
4-1
|
SLA |
|
|
352 |
F02-1 |
16:20 |
Töjnan IBK -
Black Angeles CZ
|
1-4
|
Lu C |
|
|
354 |
P04-1 |
16:20 |
Tumba Innebandy -
IBF Falun U
|
Dolt
|
SLA |
|
|
351 |
P03-1 |
16:20 |
Grimsta AIK Röd -
4 Player Team (CZ)
|
2-2
|
Lu B |
|
|
350 |
F99-1 |
16:20 |
Arlanda IBK F00 -
Sandvikens AIK F00
|
2-3
|
Lu A |
|
|
347 |
H28-2 |
16:20 |
Offensiv Lidingö -
HAIK
|
8-3
|
FA 1 |
|
|
348 |
P00-1 |
16:20 |
Huddinge IBS -
Black Angels CZ
|
3-3
|
FA 2 |
|
|
349 |
P00-3 |
16:20 |
Wibax IBK Piteå -
Hagfors IBS
|
3-2
|
HBO |
|
|
340 |
D-2 |
15:30 |
IBF Falun U -
IBK Köping
|
1-7
|
FA 2 |
|
|
341 |
D-3 |
15:30 |
Sköndals IK -
IBF Falun U 2
|
2-2
|
HBO |
|
|
342 |
HJ18-2 |
15:30 |
Partille IBS -
Håsta IBK
|
3-1
|
Lu A |
|
|
343 |
HJ18-3 |
15:30 |
Rotebro IS IBK -
IBF Örebro U
|
1-8
|
Lu B |
|
|
344 |
HJ18-4 |
15:30 |
Värnamo IK -
FBC Lerum
|
2-2
|
Lu C |
|
|
345 |
HJ18-5 |
15:30 |
Lindås Waves -
Bele Barkarby IF
|
6-4
|
Lu D |
|
|
346 |
P03-3 |
15:30 |
Nykvarns IF -
Djurö Vindö IF
|
11-0
|
SLA |
|
|
338 |
P03-2 |
14:40 |
IBF Gagnef -
Abrahamnsbergs IBF Sv
|
4-1
|
SLA |
|
|
337 |
P99-2 |
14:40 |
IK Zenith -
AIK
|
1-1
|
Lu D |
|
|
336 |
P04-1 |
14:40 |
Floorball Chodov CZ -
Töjnan IBK
|
Dolt
|
Lu C |
|
|
335 |
P01-3 |
14:40 |
FBC Chomutov B CZ -
Nykvarns IF
|
1-7
|
Lu B |
|
|
334 |
P01-1 |
14:40 |
Djurö Vindö IF -
IBF Falun U
|
2-3
|
Lu A |
|
|
333 |
HJ18-1 |
14:40 |
KFUM Norrköping 2 -
IBF Falun U
|
2-5
|
HBO |
|
|
332 |
P99-3 |
14:40 |
MIK Västerås -
Farsta IBK
|
4-3
|
FA 2 |
|
|
331 |
P03-3 |
14:40 |
Samuelsdals IF -
FBK Dragons CZ
|
7-2
|
FA 1 |
|
|
323 |
P02-2 |
13:50 |
Tuusulan Salibandy Fi -
Tungelsta IF
|
0-3
|
FA 1 |
|
|
324 |
P00-1 |
13:50 |
Envikens IF -
Tyresö/Trollbäcken IBK
|
0-2
|
FA 2 |
|
|
325 |
P00-2 |
13:50 |
Lillån IBK -
Åkersberga IBF
|
5-0
|
HBO |
|
|
327 |
P03-2 |
13:50 |
Töjnan IBK -
Black Angels CZ
|
3-5
|
Lu B |
|
|
328 |
P01-3 |
13:50 |
FBC Lerum -
Offensiv Lidingö
|
2-3
|
Lu C |
|
|
329 |
F99-2 |
13:50 |
Floorball Chodov CZ -
Djurgårdens IF IBS
|
2-3
|
Lu D |
|
|
330 |
P03-1 |
13:50 |
Stäkets IF -
Abrahamnsbergs IBF Or
|
2-1
|
SLA |
|
|
319 |
F02-1 |
13:00 |
WSK Lindesberg -
Floorball Chodov CZ
|
3-5
|
Lu B |
|
|
320 |
HJ18-5 |
13:00 |
Tungelsta IF -
Hagunda IF
|
2-5
|
Lu C |
|
|
321 |
H28-4 |
13:00 |
Tyresö/Trollbäcken IBK -
Timrå IBC
|
1-0
|
Lu D |
|
|
322 |
HM-2 |
13:00 |
Lokomotiv Yazyk -
Byggarna
|
3-4
|
SLA |
|
|
318 |
HJ18-4 |
13:00 |
Åkersberga IBF -
Farsta IBK
|
2-2
|
Lu A |
|
|
317 |
F01-1 |
13:00 |
SK Örnen -
Djurö Vindö IF
|
7-2
|
HBO |
|
|
315 |
H28-4 |
13:00 |
IBF Falun U -
Bele Barkarby IF
|
1-2
|
FA 1 |
|
|
316 |
D-3 |
13:00 |
Tyresö/Trollbäcken IBK -
Linköping IBK U
|
7-6
|
FA 2 |
|
|
307 |
P99-4 |
12:10 |
Telge SIBK -
Hagfors IBS
|
3-0
|
FA 1 |
|
|
308 |
HJ18-1 |
12:10 |
Täby FC -
IK Sirius IBK 2
|
3-4
|
FA 2 |
|
|
309 |
HJ18-2 |
12:10 |
Töjnan IBK -
IBK Lockerud Mariestad
|
0-6
|
HBO |
|
|
310 |
P02-3 |
12:10 |
Ingarö IF -
Töjnan IBK
|
4-0
|
Lu A |
|
|
311 |
HJ18-3 |
12:10 |
Älvsjö AIK -
IBK Sala Silver
|
2-1
|
Lu B |
|
|
312 |
P99-2 |
12:10 |
Täby FC -
FBC Choumutov CZ
|
9-0
|
Lu C |
|
|
313 |
P99-3 |
12:10 |
Älvsjö AIK -
Floorball Chodov 1 CZ
|
0-1
|
Lu D |
|
|
314 |
HM-1 |
12:10 |
Köttmuren -
FC Wolverines
|
4-2
|
SLA |
|
|
305 |
P02-1 |
11:20 |
Arlanda IBK -
Offensiv Lidingö
|
3-9
|
Lu D |
|
|
306 |
P05-1 |
11:20 |
Stäkets IF -
Black Angels CZ P06
|
Dolt
|
SLA |
|
|
304 |
P01-3 |
11:20 |
Nykvarns IF -
Bele Barkarby IF
|
2-7
|
Lu C |
|
|
303 |
P01-4 |
11:20 |
Västerås IB -
FBC Choumutov A CZ
|
5-1
|
Lu B |
|
|
302 |
P01-2 |
11:20 |
Team Thurgau SCH -
AIK
|
1-1
|
Lu A |
|
|
301 |
P01-4 |
11:20 |
Tungelsta IF -
Djurgårdens IF IBS
|
3-0
|
HBO |
|
|
299 |
P01-1 |
11:20 |
Töjnan IBK -
Djurö Vindö IF
|
3-1
|
FA 1 |
|
|
300 |
P01-2 |
11:20 |
Åkersberga IBF -
Black Angels CZ
|
2-2
|
FA 2 |
|
|
292 |
H28-2 |
10:30 |
Täby FC U -
Märsta IBS
|
15-5
|
FA 1 |
|
|
293 |
F99-2 |
10:30 |
IK Zenith -
KFUM Örebro U
|
1-1
|
FA 2 |
|
|
294 |
HM-2 |
10:30 |
Noll Karaktär -
Falu BS Bandy J
|
6-3
|
HBO |
|
|
295 |
F99-3 |
10:30 |
Täby FC F99 -
Linköping IBK U
|
6-1
|
Lu A |
|
|
296 |
H28-1 |
10:30 |
Åkersberga IBF -
Insjöns IF BK
|
2-5
|
Lu B |
|
|
297 |
H28-3 |
10:30 |
Rotebro IS IBK -
Krylbo AIS
|
0-5
(WO) |
Lu C |
|
|
1679 |
F03-1 |
10:30 |
Töjnan IBK 1 F04 -
Olimpia Osowa Gdansk
|
0-5
|
Lu D |
|
|
276 |
P04-1 |
10:30 |
Töjnan IBK -
Stäkets IF
|
Dolt
|
SLA |
|
|
1678 |
F03-1 |
09:40 |
Olimpia Osowa Gdansk F04 -
Black Angels CZ
|
0-12
|
Lu D |
|
|
508 |
P05-1 |
09:40 |
4 Player Team (CZ) -
Ingarö IF Gul
|
Dolt
|
SLA |
|
|
290 |
H28-4 |
09:40 |
Timrå IBC -
Bele Barkarby IF
|
1-5
|
Lu C |
|
|
289 |
H28-3 |
09:40 |
Floorball Chodov CZ -
SK Vide
|
2-3
|
Lu B |
|
|
285 |
P04-1 |
09:40 |
Black Angeles CZ -
Tumba Innebandy
|
Dolt
|
FA 1 |
|
|
286 |
F01-1 |
09:40 |
Olimpia Osowa Gdansk -
SK Örnen
|
6-2
|
FA 2 |
|
|
287 |
HM-1 |
09:40 |
Lokomotiv Grönkan -
Falu BS Bandy
|
8-5
|
HBO |
|
|
288 |
F02-1 |
09:40 |
Töjnan IBK -
WSK Lindesberg
|
3-2
|
Lu A |
|
|
277 |
P02-1 |
08:50 |
Black Angels CZ -
SB Pro Fin
|
3-1
|
FA 1 |
|
|
278 |
P02-2 |
08:50 |
Karlstad IBF -
Team Thurgau SCH
|
3-12
|
FA 2 |
|
|
279 |
P02-3 |
08:50 |
ST Croix IBK Nor -
Ankarsviks BK
|
1-17
|
HBO |
|
|
280 |
P02-3 |
08:50 |
Töjnan IBK -
Floorball Chodov 2 CZ
|
5-3
|
Lu A |
|
|
281 |
P02-2 |
08:50 |
Floorball Chodov 1 CZ -
Nykvarns IF
|
4-0
|
Lu B |
|
|
282 |
P01-3 |
08:50 |
Offensiv Lidingö -
FBC Chomutov B CZ
|
7-0
|
Lu C |
|
|
283 |
P02-1 |
08:50 |
Åkersberga IBF -
Skälby IBK
|
2-1
|
Lu D |
|
|
275 |
P01-2 |
08:00 |
Team Thurgau SCH -
Åkersberga IBF
|
5-3
|
Lu D |
|
|
274 |
P01-1 |
08:00 |
IBF Falun U -
Töjnan IBK
|
1-2
|
Lu C |
|
|
273 |
P01-4 |
08:00 |
Djurgårdens IF IBS -
SCH-C2
|
4-6
|
Lu B |
|
|
272 |
P01-3 |
08:00 |
Bele Barkarby IF -
FBC Lerum
|
2-2
|
Lu A |
|
|
271 |
P01-4 |
08:00 |
Tungelsta IF -
Västerås IB
|
2-4
|
HBO |
|
|
270 |
P01-2 |
08:00 |
AIK -
Farsta IBK
|
3-6
|
FA 2 |
|
|
269 |
P01-1 |
08:00 |
4 Player Team (CZ) -
Floorball Chodov CZ
|
7-2
|
FA 1 |
|
|