Senaste resultat

Antal: 226


Sö 2017-04-30

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
226 G14 20:15 Greåker Bulldogs - NOR 92 G14 4-3 Kongstenhallen C Finale
225 G16 20:15 Fredrikstad IBK - FBC Hjälmared 3-2 Kongstenhallen B Finale
224 J16 20:15 NOR 92 - Sveiva 5-2 Kongstenhallen A Finale
223 G13 19:30 Sveiva 1 - Tunet Hotshots 3-1 Kongstenhallen C Finale
222 G15 19:30 Sveiva G15 - Slevik ibk 6-1 Kongstenhallen B Finale
221 J14 19:30 IBK Lund F03 - IBK Göteborg 1-2 (STR) Kongstenhallen A Finale
220 G16 18:30 Nittedal Wolves - FBC Hjälmared 1-10 Kongstenhallen E Semifinale
219 G16 18:30 Greåker G16 - Fredrikstad IBK 2-7 Kongstenhallen D Semifinale
218 G14 18:30 Strømmen IBK G14.1 - NOR 92 G14 2-5 Kongstenhallen B Semifinale
217 G14 18:30 Greåker Bulldogs - FBC Lerum 4-3 (STR) Kongstenhallen A Semifinale
216 J16-1 17:45 Sveiva - BVH Senoritas 3-1 Kongstenhallen E
215 J14 17:45 IBK Göteborg - Sveiva 2-0 Kongstenhallen D Semifinale
214 J14 17:45 IBK Lund F03 - BMIL Panthers 4-1 Kongstenhallen C Semifinale
213 G13 17:45 GIF Fighters - Tunet Hotshots 3-4 (STR) Kongstenhallen B Semifinale
212 G13 17:45 Sveiva 1 - Varla IBK 5-1 Kongstenhallen A Semifinale
210 G10-1 16:45 Nes IBK G10 - Vålerenga Innebandy Hvit Dolt Kongstenhallen D
211 J16-1 16:45 Varla IBK - NOR 92 1-1 Kongstenhallen E
209 G10-1 16:45 NOR 92 2006 - Slevik Dolt Kongstenhallen C
208 G10-1 16:45 Strømmen IBK Rød - Vålerenga Innebandy Blå Dolt Kongstenhallen B
207 G15-1 16:45 Sveiva G15 - Horten IBK 9-1 Kongstenhallen A
204 G10-1 16:00 GIF Fighters 07 - Greåker IBK Dolt Kongstenhallen C
202 G14 16:00 Strømmen IBK G14.1 - Fet il hvit 8-2 Kongstenhallen A 1/4-finale
205 G14 16:00 NOR 92 G14 - MellerudsIBK 5-0 Kongstenhallen D 1/4-finale
206 G16 16:00 FBC Hjälmared - BMIL Vikings 7-0 Kongstenhallen E 1/4-finale
203 G12 16:00 Tunet Hotshots - Sarpsborg IBK blå 5-2 Kongstenhallen B FINAL
201 G16 15:30 Nittedal Wolves - Horten IBK 4-3 Borgehallen 1/4-finale
199 J16-1 15:00 BVH Senoritas - Sagene J16 0-3 Kongstenhallen D
197 G16 15:00 Greåker G16 - Ull/Kisa G16 4-3 Kongstenhallen B 1/4-finale
200 G10-1 15:00 Vålerenga Innebandy Hvit - Strømmen IBK Hvit Dolt Kongstenhallen E
198 G10-1 15:00 IBK Lund - Vålerenga Innebandy Blå Dolt Kongstenhallen C
196 G10-1 15:00 NOR 92 2006 - Fredrikstad IBK Dolt Kongstenhallen A
195 G16 14:30 NOR 92 - Fredrikstad IBK 1-6 Borgehallen 1/4-finale
194 G14 14:15 Greåker Bulldogs - Bærums Verk Hauger IF Hvit 9-0 Kongstenhallen E 1/4-finale
193 G10-1 14:15 Nes IBK G10 - Strømmen IBK Rød Dolt Kongstenhallen D
192 G10-1 14:15 Slevik - GIF Fighters 07 Dolt Kongstenhallen C
191 G15-1 14:15 Slevik ibk - Sveiva G15 0-2 Kongstenhallen B
190 G15-1 14:15 MellerudsIBK - Pors Mosquitos 4-3 Kongstenhallen A
189 G10-1 13:30 Greåker IBK - Vålerenga Innebandy Blå Dolt Kongstenhallen E
188 J14 13:30 BMIL Panthers - Gif fighters 1-0 (STR) Kongstenhallen D 1/4-finale
187 G12 13:30 Sarpsborg IBK blå - Øreåsen 8-4 Kongstenhallen C Semifinale
186 G10-1 13:30 Fredrikstad IBK - Tunet 08 Dolt Kongstenhallen B
185 G12 13:30 Tunet Hotshots - Tunet Slapshots 4-3 (STR) Kongstenhallen A Semifinale
184 G14 13:30 FBC Lerum - Asker IBK 3-0 Borgehallen 1/4-finale
183 G13 12:45 Tunet Hotshots - Sagene G13 3-1 Kongstenhallen E 1/4-finale
182 G13 12:45 Strømmen IBK G 13 - Varla IBK 2-3 Kongstenhallen D 1/4-finale
180 J12 12:45 Sveiva - IBK Lund F04 0-8 Kongstenhallen B Finale
181 G10-1 12:45 Vålerenga Innebandy Hvit - NOR 92 2006 Dolt Kongstenhallen C
179 J14 12:45 Sveiva - Sagene stjerner 1-0 Kongstenhallen A 1/4-finale
178 J16-1 12:45 NOR 92 - Sveiva 2-2 Borgehallen
176 J10-1 12:00 Gif fighters 07 - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen D
174 G10-1 12:00 Strømmen IBK Hvit - Nes IBK G10 Dolt Kongstenhallen B
177 J10-1 12:00 Tunet J-06 - Tunet 08 Dolt Kongstenhallen E
175 G10-1 12:00 GIF Fighters 07 - Tønsberg Innebandyklubb Dolt Kongstenhallen C
173 G10-1 12:00 Ull/ Kisa innebandy - Fredrikstad IBK Dolt Kongstenhallen A
172 J16-1 12:00 Sagene J16 - Varla IBK 0-0 Borgehallen
169 G10-1 11:15 Vålerenga Innebandy Hvit - Strømmen IBK Rød Dolt Kongstenhallen C
171 G15-1 11:15 Horten IBK - MellerudsIBK 1-6 Kongstenhallen E
170 J10-1 11:15 Bygdøy Monolitten J10 - NOR 92 J10 Dolt Kongstenhallen D
168 G10-1 11:15 Slevik - Sveiva Innebandy Dolt Kongstenhallen B
167 G10-1 11:15 Greåker IBK - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen A
166 G15-1 11:15 Pors Mosquitos - Slevik ibk 0-6 Borgehallen
164 G10-1 10:15 GIF Fighters 07 - NOR 92 2006 Dolt Kongstenhallen D
162 J12 10:15 IBK Lund F04 - Gjelleråsen 2 9-1 Kongstenhallen B Semifinale
165 G10-1 10:15 Vålerenga Innebandy Blå - Strømmen IBK Hvit Dolt Kongstenhallen E
163 J12 10:15 Sveiva - Tunet Gul 3-2 Kongstenhallen C Semifinale
161 G10-1 10:15 Nes IBK G10 - IBK Lund Dolt Kongstenhallen A
160 G12 10:15 Sarpsborg IBK blå - Drøbak Frogn Innebandy 6-1 Borgehallen 1/4-finale
158 G12 09:30 Øreåsen - Greåker IBK 10-2 Kongstenhallen D 1/4-finale
156 J12 09:30 Tunet Lilla - BVHIF 1-4 Kongstenhallen B Bonuskamp J12
159 G10-1 09:30 Tunet 08 - Slevik Dolt Kongstenhallen E
157 J12 09:30 Strømmen IBK - Holmlia SK J12 2-4 Kongstenhallen C Bonuskamp J12
155 G10-1 09:30 Fredrikstad IBK - Greåker IBK Dolt Kongstenhallen A
154 G12 09:15 Tunet Slapshots - Dotteviks IF 15-1 Borgehallen 1/4-finale
153 G12 08:45 Tunet Hotshots - Melleruds IBK 4-1 Kongstenhallen E 1/4-finale
152 G10-1 08:45 Tønsberg Innebandyklubb - Ull/ Kisa innebandy Dolt Kongstenhallen D
151 J10-1 08:45 NOR 92 J10 - Gif fighters 07 Dolt Kongstenhallen C
150 J10-1 08:45 Tunet J-06 - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen B
149 J10-1 08:45 Bygdøy Monolitten J10 - Tunet 08 Dolt Kongstenhallen A
147 G10-1 08:00 Sveiva Innebandy - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen D
148 J12-2 08:00 Holmlia SK J12 - BVHIF 3-1 Kongstenhallen E
146 J12-1 08:00 Strømmen IBK - Gjelleråsen 2 4-1 Kongstenhallen C
145 J12-2 08:00 Tunet Gul - IBK Lund F04 0-6 Kongstenhallen B
144 J12-1 08:00 Tunet Lilla - Sveiva 1-7 Kongstenhallen A

Lö 2017-04-29

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
142 G16-2 22:15 NOR 92 - Gjøvik IBK 6-0 Kongstenhallen B
143 J16-1 22:15 NOR 92 - Sagene J16 4-0 Kongstenhallen C
141 G16-2 22:15 Horten IBK - BMIL Rangers 4-2 Kongstenhallen A
139 G16-3 21:30 FBC Vinga - Fredrikstad IBK 2-14 Kongstenhallen D
140 G16-3 21:30 Ellingsrud tigers - Nittedal Wolves 0-5 Kongstenhallen E
138 J16-1 21:30 Varla IBK - BVH Senoritas 9-1 Kongstenhallen C
137 G16-1 21:30 Pors Mosquitos - Greåker G16 3-4 Kongstenhallen B
136 G16-1 21:30 Lørenskog G-01 - BMIL Vikings 3-3 Kongstenhallen A
134 G14-3 20:45 Strømmen IBK G14.1 - St.Croix IBK 7-1 Kongstenhallen D
135 G14-3 20:45 Holmlia - Asker IBK 4-6 Kongstenhallen E
133 G15-1 20:45 MellerudsIBK - Slevik ibk 1-7 Kongstenhallen C
132 G15-1 20:45 Horten IBK - Pors Mosquitos 2-1 Kongstenhallen B
131 G14-2 20:45 FBC Lerum - Bærums Verk Hauger IF Blå 26-0 Kongstenhallen A
130 G16-4 20:45 GIF-Fighters - FBC Hjälmared 5-3 Borgehallen
127 J14-1 20:00 Østensjø J12 - IBK Göteborg 1-8 Kongstenhallen C
129 G14-4 20:00 Tønsberg Innebandyklubb - Bærums Verk Hauger IF Hvit 1-9 Kongstenhallen E
128 G14-4 20:00 NOR 92 G14 - BSK 14-0 Kongstenhallen D
126 J16-1 20:00 Sagene J16 - Sveiva 1-0 Kongstenhallen B
125 G14-2 20:00 Gjerdsrum G14 - Fet il hvit 0-4 Kongstenhallen A
124 G16-4 20:00 Ull/Kisa G16 - Tønsberg IBK 7-1 Borgehallen
122 G16-2 19:15 NOR 92 - Horten IBK 3-1 Kongstenhallen D
120 J14-2 19:15 Tønsberg Innebandyklubb J14 - IBK Lund F03 0-8 Kongstenhallen B
112 G14-1 19:15 Strømmen IBK G14.2 - Greåker Bulldogs 0-10 Borgehallen
121 J14-2 19:15 Sagene stjerner - Holmlia Innebandy 5-4 Kongstenhallen C
123 G16-2 19:15 Gjøvik IBK - BMIL Rangers 1-8 Kongstenhallen E
119 J14-1 19:15 Sagene Striper - Gif fighters 1-3 Kongstenhallen A
113 G10-1 18:15 IBK Lund - Strømmen IBK Hvit Dolt Kongstenhallen A
118 G14-1 18:15 MellerudsIBK - Fet il Blå 8-0 Borgehallen
116 G15-1 18:15 Pors Mosquitos - Sveiva G15 1-7 Kongstenhallen D
115 G10-1 18:15 Sveiva Innebandy - Tunet 08 Dolt Kongstenhallen C
114 G16-3 18:15 FBC Vinga - Ellingsrud tigers 3-1 Kongstenhallen B
117 G13-1 18:15 IK Akerselva - Varla IBK 0-4 Kongstenhallen E
106 G16-1 17:30 Greåker G16 - BMIL Vikings 3-2 Borgehallen
108 G16-3 17:30 Nittedal Wolves - Fredrikstad IBK 5-2 Kongstenhallen B
111 G15-1 17:30 Slevik ibk - Horten IBK 7-1 Kongstenhallen E
109 G10-1 17:30 Ull/ Kisa innebandy - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen C
110 J16-1 17:30 BVH Senoritas - NOR 92 1-8 Kongstenhallen D
107 G14-3 17:30 St.Croix IBK - Asker IBK 1-3 Kongstenhallen A
105 J16-1 16:45 Sveiva - Varla IBK 2-1 Kongstenhallen E
102 J10-1 16:45 NOR 92 J10 - Tunet 07 Dolt Kongstenhallen B
104 J14-2 16:45 IBK Lund F03 - Holmlia Innebandy 7-1 Kongstenhallen D
100 G16-1 16:45 Pors Mosquitos - Lørenskog G-01 2-0 Borgehallen
103 J10-1 16:45 Tunet 08 - Gif fighters 07 Dolt Kongstenhallen C
101 G16-4 16:45 GIF-Fighters - Tønsberg IBK 3-2 Kongstenhallen A
99 G16-4 16:00 FBC Hjälmared - Ull/Kisa G16 4-1 Kongstenhallen E
97 G12 16:00 NOR 92 G04/05 - Gjerdrum G12 1-5 Kongstenhallen C Bonuskamp G12
98 G14-2 16:00 Fet il hvit - Bærums Verk Hauger IF Blå 11-0 Kongstenhallen D
96 G14-3 16:00 Strømmen IBK G14.1 - Holmlia 8-1 Kongstenhallen B
95 G12 16:00 Sarpsborg IBK hvit - Holmlia sportsklubb 8-1 Kongstenhallen A Bonuskamp G12
94 G13-2 16:00 Grei - GIF Fighters 1-4 Borgehallen
91 J10-1 15:00 Bygdøy Monolitten J10 - Tunet J-06 Dolt Kongstenhallen C
93 G13-1 15:00 Varla IBK - Tunet Hotshots 1-2 Kongstenhallen E
92 G14-2 15:00 Gjerdsrum G14 - FBC Lerum 0-6 Kongstenhallen D
90 G13-3 15:00 Sagene G13 - BMIL G13 12-1 Kongstenhallen B
89 G10-1 15:00 Tønsberg Innebandyklubb - Sveiva Innebandy Dolt Kongstenhallen A
88 G13-2 15:00 Sveiva 2 - Strømmen IBK G 13 0-17 Borgehallen
86 J12-2 14:15 IBK Lund F04 - BVHIF 16-0 Kongstenhallen D
87 J12-2 14:15 Tunet Gul - Holmlia SK J12 7-2 Kongstenhallen E
85 J14-3 14:15 Sveiva - Grei 3-2 Kongstenhallen C
83 G12 14:15 Slevik - Strømmen IBK 5-1 Kongstenhallen A Bonuskamp G12
84 G12 14:15 Sveiva - Ull/Kisa Innebandy G04/05 4-1 Kongstenhallen B Bonuskamp G12
82 J12-1 14:15 Sveiva - Gjelleråsen 2 0-3 Borgehallen
80 G10-1 13:30 Strømmen IBK Rød - IBK Lund Dolt Kongstenhallen D
78 G12-1 13:30 Greåker IBK - Tunet Hotshots 3-14 Kongstenhallen B
81 G12-4 13:30 Holmlia sportsklubb - Gjerdrum G12 3-9 Kongstenhallen E
79 G12-4 13:30 Øreåsen - Melleruds IBK 3-3 Kongstenhallen C
77 G12-1 13:30 NOR 92 G04/05 - Sarpsborg IBK hvit 4-1 Kongstenhallen A
76 G15-1 13:30 Sveiva G15 - MellerudsIBK 7-0 Borgehallen
73 G10-1 12:45 Tunet 08 - Ull/ Kisa innebandy Dolt Kongstenhallen C
71 G13-1 12:45 Varla IBK - Lørenskog IBK G13 9-1 Kongstenhallen A
74 J12-1 12:45 Tunet Lilla - Strømmen IBK 2-5 Kongstenhallen D
75 G14-4 12:45 BSK - Tønsberg Innebandyklubb 5-3 Kongstenhallen E
72 G13-3 12:45 Vålerenga innebandy - Sveiva 1 0-16 Kongstenhallen B
70 J14-3 12:45 Greåker J14 - BMIL Panthers 3-5 Borgehallen
68 G12-3 12:00 Ull/Kisa Innebandy G04/05 - Strømmen IBK 0-5 Kongstenhallen D
69 G12-3 12:00 Sarpsborg IBK blå - Dotteviks IF 8-1 Kongstenhallen E
67 G14-4 12:00 Bærums Verk Hauger IF Hvit - NOR 92 G14 1-8 Kongstenhallen C
66 G12-2 12:00 Tunet Slapshots - Slevik 7-0 Kongstenhallen B
65 G12-2 12:00 Sveiva - Drøbak Frogn Innebandy 0-3 Kongstenhallen A
64 J14-1 12:00 IBK Göteborg - Gif fighters 6-0 Borgehallen
62 J10-1 11:15 Tunet J-06 - NOR 92 J10 Dolt Kongstenhallen D
63 G14-1 11:15 Strømmen IBK G14.2 - MellerudsIBK 1-5 Kongstenhallen E
60 J10-1 11:15 Tunet 07 - Tunet 08 Dolt Kongstenhallen B
61 J10-1 11:15 Gif fighters 07 - Bygdøy Monolitten J10 Dolt Kongstenhallen C
59 G10-1 11:15 Tunet 07 - Tønsberg Innebandyklubb Dolt Kongstenhallen A
58 J14-1 11:15 Østensjø J12 - Sagene Striper 1-2 Borgehallen
57 G14-1 10:15 Greåker Bulldogs - Fet il Blå 7-0 Kongstenhallen E
56 J14-2 10:15 IBK Lund F03 - Sagene stjerner 12-1 Kongstenhallen D
54 G13-2 10:15 Sveiva 2 - Grei 1-6 Kongstenhallen B
55 G13-1 10:15 Tunet Hotshots - IK Akerselva 4-3 Kongstenhallen C
53 J12-2 10:15 BVHIF - Tunet Gul 1-8 Kongstenhallen A
52 J14-2 10:15 Holmlia Innebandy - Tønsberg Innebandyklubb J14 3-2 Borgehallen
49 J12-2 09:30 Holmlia SK J12 - IBK Lund F04 0-11 Kongstenhallen C
51 J12-1 09:30 Strømmen IBK - Sveiva 1-6 Kongstenhallen E
50 G12-1 09:30 Tunet Hotshots - Sarpsborg IBK hvit 7-1 Kongstenhallen D
48 J12-1 09:30 Gjelleråsen 2 - Tunet Lilla 5-2 Kongstenhallen B
47 G12-4 09:30 Holmlia sportsklubb - Melleruds IBK 0-14 Kongstenhallen A
46 G12-4 09:30 Gjerdrum G12 - Øreåsen 1-4 Borgehallen
43 G13-2 08:45 Strømmen IBK G 13 - GIF Fighters 3-7 Kongstenhallen C
45 G12-2 08:45 Drøbak Frogn Innebandy - Tunet Slapshots 1-5 Kongstenhallen E
44 J14-3 08:45 Grei - BMIL Panthers 2-3 Kongstenhallen D
42 J14-3 08:45 Sveiva - Greåker J14 6-1 Kongstenhallen B
40 G12-1 08:45 NOR 92 G04/05 - Greåker IBK 1-6 Borgehallen
41 G13-3 08:45 Sveiva 1 - BMIL G13 14-1 Kongstenhallen A
39 G13-3 08:00 Vålerenga innebandy - Sagene G13 1-7 Kongstenhallen E
38 G12-2 08:00 Slevik - Sveiva 7-0 Kongstenhallen D
37 G13-1 08:00 Lørenskog IBK G13 - Tunet Hotshots 0-12 Kongstenhallen C
36 G12-3 08:00 Ull/Kisa Innebandy G04/05 - Sarpsborg IBK blå 1-19 Kongstenhallen B
35 G12-3 08:00 Strømmen IBK - Dotteviks IF 0-6 Kongstenhallen A

Fr 2017-04-28

Nr Grupp Tid Lag Resultat Plats Anm
33 G14-3 22:30 Asker IBK - Strømmen IBK G14.1 1-5 Kongstenhallen D
31 G14-1 22:30 Fet il Blå - Strømmen IBK G14.2 4-0 Kongstenhallen B
32 G14-1 22:30 MellerudsIBK - Greåker Bulldogs 0-7 Kongstenhallen C
30 G14-3 22:30 Holmlia - St.Croix IBK 3-1 Kongstenhallen A
27 J14-1 21:45 IBK Göteborg - Sagene Striper 3-1 Kongstenhallen C
29 J14-1 21:45 Gif fighters - Østensjø J12 3-1 Kongstenhallen E
28 G14-2 21:45 Bærums Verk Hauger IF Blå - Gjerdsrum G14 0-4 Kongstenhallen D
26 G16-4 21:45 Tønsberg IBK - FBC Hjälmared 0-9 Kongstenhallen B
25 G16-4 21:45 Ull/Kisa G16 - GIF-Fighters 4-3 Kongstenhallen A
24 G14-2 21:00 FBC Lerum - Fet il hvit 9-0 Kongstenhallen E
23 G16-1 21:00 BMIL Vikings - Pors Mosquitos 4-0 Kongstenhallen D
22 G14-4 21:00 Bærums Verk Hauger IF Hvit - BSK 6-1 Kongstenhallen C
21 G14-4 21:00 Tønsberg Innebandyklubb - NOR 92 G14 0-24 Kongstenhallen B
20 J14-3 21:00 BMIL Panthers - Sveiva 1-2 Kongstenhallen A
19 G16-2 20:15 Gjøvik IBK - Horten IBK 1-4 Kongstenhallen E
17 G12-4 20:15 Melleruds IBK - Gjerdrum G12 3-3 Kongstenhallen C
18 G16-2 20:15 BMIL Rangers - NOR 92 0-2 Kongstenhallen D
16 G12-3 20:15 Dotteviks IF - Ull/Kisa Innebandy G04/05 4-0 Kongstenhallen B
15 G16-3 20:15 Nittedal Wolves - FBC Vinga 10-1 Kongstenhallen A
13 G13-2 19:30 GIF Fighters - Sveiva 2 9-0 Kongstenhallen C
34 J14-2 19:30 Tønsberg Innebandyklubb J14 - Sagene stjerner 0-3 Kongstenhallen E
14 G13-3 19:30 BMIL G13 - Vålerenga innebandy 3-3 Kongstenhallen D
11 G13-2 19:30 Grei - Strømmen IBK G 13 2-4 Kongstenhallen A
12 G12-1 19:30 Tunet Hotshots - NOR 92 G04/05 5-2 Kongstenhallen B
9 G13-3 18:45 Sagene G13 - Sveiva 1 3-10 Kongstenhallen D
10 G16-1 18:45 Greåker G16 - Lørenskog G-01 2-2 Kongstenhallen E
7 G12-2 18:45 Tunet Slapshots - Sveiva 19-0 Kongstenhallen B
6 G12-3 18:45 Sarpsborg IBK blå - Strømmen IBK 20-0 Kongstenhallen A
8 G13-1 18:45 Lørenskog IBK G13 - IK Akerselva 3-2 Kongstenhallen C
1 G12-1 18:00 Sarpsborg IBK hvit - Greåker IBK 1-3 Kongstenhallen A
3 G12-4 18:00 Øreåsen - Holmlia sportsklubb 16-1 Kongstenhallen C
4 J14-3 18:00 Grei - Greåker J14 5-2 Kongstenhallen D
5 G16-3 18:00 Fredrikstad IBK - Ellingsrud tigers 3-0 Kongstenhallen E
2 G12-2 18:00 Slevik - Drøbak Frogn Innebandy 2-8 Kongstenhallen B