Klasser
Jalas Floorball Cup
Info
Tävlingsinformation
Nyheter
Regler
Lag
Klasser
Matcher
Samtliga matcher
Bokade matcher
Ospelade matcher
Senaste resultat
Statistik
Lagstatistik
Historik
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
Klasser / Grupper
D - Dam
Grupp 1
Arlanda IBK
Hultbergs/Björkås IBF
IBF Borlänge
Tyresö Trollbäcken IBK
Grupp 2
IBF Falun U
Rotebro IS IBK
ST Croix (Nor)
Vendelsö IK
DJ20 - Damjunior 20
Grupp 1
AIK IBF 2
FK TIGERS JIŽNÍ MSTO
Pixbo Wallenstam IBK
Storvreta IBK
Valbo IBF
Vendelsö IK
Grupp 2
AIK IBF 1
FBC Lerum
Hofors IBK/Kais Mora
Rotebro IS IBK
Telge SIBK
F02 - Flickor 02
Grupp 1
FBI Tullinge
FBŠ SLAVIA PLZEN (CZ)
Florbal Chodov (CZ)
Florbal Židenice (CZ)
Grimsta AIK
Sandvikens AIK Innebandy
Värmdö IF
F03 - Flickor 03
Grupp 1
Bohemians (Cz)
FBI Tullinge
Fagerås BK/BKI Sunnanå
IBF Hedemora
Pixbo Wallenstam IBK F04
Grupp 2
IBF Falun U
Pixbo Wallenstam IBK F03
Team Thurgau (Sch)
Täby FC
F04 - Flickor 04
Grupp 1
Bohemians (CZ)
Florbal Židenice (CZ)
Pixbo Wallenstam IBK
Täby FC
Västerhaninge IBK
Örsundsbro IF
Grupp 2
Florbal Chodov (CZ)
Hovsta IF
Huddinge IK F05
IK Sirius IBK
Nynäshamns IBK
F05 - Flickor 05
Grupp 1
FBI Tullinge
Hässelby SK IBK
IBF Falun U
Täby FC
Vendelsö IK
Grupp2
Bele Barkarby IF F06
Bele Barkarby IF F07
FBI Tullinge F06
Tumba GOIF F06
Tyresö Trollbäcken IBK F06
Västerhaninge IBK F06
H - Herrar
Grupp 1
Floda IBK
IBF Falun U
IBK Husar
Philippines (Phl)
Rotebro IS IBK
Älvsjö AIK
Grupp 2
Bele Barkarby IF
Florbal Chodov
Lockerud/Mariestad
Sundborns GOIF
Tungelsta IF
Grupp 3
FBC Aspen
IBF Borlänge
IBF Offensiv Lidingö
St Croix (Nor)
Vallentuna IBK
HJ18 - Herrjunior 18
Grupp 1
AIK Gul
Bohemians (CZ)
Ekerö IK
IK Sirius FBC
TV JOJ Floorball Team SVK
Örebro SK
Grupp 2
AIK Svart
FB Ostrava (CZ)
Insjöns IF BK
Rotebro IS IBK
Stenhagens KK
Grupp 3
Bele Barkarby IF
FBC Aspen
IBF Falun U 2
Skälby IBK/ Tillberga IK U
Tungelsta IF
Grupp 4
IBF Borlänge
Offensiv Lidingö
Pixbo Wallenstam IBK
Västerås IBS U
Älvsjö AIK
Grupp 5
Hässelby SK IBK
IBF Falun U 1
Sandvikens AIK
Sundsvall FBC
Åkersberga IBF
HJ20 - Herrjunior 20
Grupp 1
AIK
Bele Barkarby IF
FBC Aspen
IBF Falun U
Rotebro IS IBK A
Rotebro IS IBK B
HM - Herrar motion
Grupp 1
AXA Allstar
Falun Västra
Hosjö Coyotes
ISBHIK
Sågmyra Flyers
Grupp 2
BK Ockra
HAIK
John Pohlman Fan Club
Söndagsgänget
P02 - Pojkar 02
Grupp 1
Bohemians (CZ)
Hässelby SK IBK HJ
IBF Falun U
IBF Örebro
Skellefteå IBK
Strängnäs IBK
Grupp 2
Czech Kings (CZ)
Hässelby SK IBK Röd
KFUM Falun
Sundsvall FBC
Team Thurgau (Sch)
Telge SIBK
Grupp 3
Bele Barkarby IF
FBC Aspen
FBŠ SLAVIA PLZEN (CZ)
Ingarö IF
Kristinehamns IBF
Torshälla IBK
Grupp 4
Farsta Sharks IBK
Florbal Chodov (CZ)
Järfälla IBK
Ledbergs IF
Mölndal IBF
Storvreta IBK Röd
Grupp 5
Huddinge IBS
ST Croix (Nor)
Storvreta IBK Svart
TJ Znojmo LAUFEN (CZ)
Åkersberga IBF
P03 - Pojkar 03
Grupp 1
AIK 1
Florbal Chodov (CZ)
Linköping Innebandy 1
Sundsvall FBC 1
Team Thurgau (Sch)
Tyresö Trollbäcken IBK
Grupp 2
Farsta IBK
Linköping Innebandy 2
Samuelsdals IF
Sundsvall FBC 2
Vendelsö IK
Älvsjö AIK 03/04
Grupp 3
AIK 2
Ekerö IK
Hofors IBK
Järfälla IBK
Örebro SK U
Grupp 4
Bele Barkarby IF
Klæbu IBK (Nor)
Ledbergs IF Grön
Offensiv Lidingö
Telge SIBK
Grupp 5
Duvbo IK Innebandy
Gävle GIK
Ledbergs IF Vit
Torshälla IBK
Tungelsta IF
P04 - Pojkar 04
Grupp 1
Bohemians (CZ)
FBC Lerum
Huddinge IBS 1
Ingarö IF Team 05/04
SV Wiler-Ersigen (Sch)
Åkersberga IBF
Grupp 2
FBC TRUTNOV DTJ (CZ)
Huddinge IBS 2
Högdalens AIS
IBF Leksand
Ledbergs IF
Grupp 3
Bele Barkarby IF Vit
Ekerö IK
Hässelby SK IBK Svart
Onyx Innebandy
Team Thurgau (Sch)
Grupp 4
IBF Falun U
IBK Alingsås
IBK Husar
Vendelsö IK
Örby IS
Grupp 5
Bele Barkarby IF Svart
Gullänget-Kroksta IBS
Hässelby SK IBK Röd
START98 KUNRATICE (CZ)
Västerhaninge IBK
P05 - Pojkar 05
Grupp 1
Florbal Chodov (CZ)
Grimsta AIK Röd
KFUM Falun
Täby FC 2
Västerås IB U
Ängby IF
Grupp 2
AIK
Arlanda IBK
Epic Team (CZ)
Team Thurgau 1 (Sch)
Täby FC 1
Örebro SK U
Grupp 3
Bohemians (CZ)
Hässelby SK Hawks
Ledbergs IF
Röbäcks IF
Team Thurgau 2 (Sch)
Värmdö IF
P06 - Pojkar 06
Grupp 1
Bohemians 1 (CZ)
FBŠ SLAVIA PLZEN (CZ)
Hässelby SK
Strängnäs IBK
TJ Znojmo Laufen CZ
Västerhaninge IBK
Grupp 2
Bohemians 2 (CZ)
Florbal Chodov 1 (CZ)
Hammarby IF
IBF Falun U
IBK Runsten P07
Team Thurgau (Sch)
Grupp 3
AIK
Bele Barkarby IF
Czech Kings (CZ)
Floda IBK
Florbal Chodov 2 (CZ)
Sirius IB
P07 - Pojkar 07
Grupp 1
AIK
IBF Falun U
ST Croix (Nor)
Samuelsdals IF
TJ SOKOL NEHVIZDY (CZ)
Västerhaninge IBK
P08 - Pojkar 08
Grupp 1
AIK 1
AIK 2
Florbal Chodov (CZ)
Florbal Chodov P09 (CZ)
IBF Falun Ungdom
Samuelsdals IF
Västerhaninge IBK P09