Senaste resultat
Antal: 418
Lö 2015-06-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
496 | F03 | 16:30 | Hammarby IF DFF Grön - BOO FF | 0-1 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
459 | P04 | 15:30 | IFK Haninge P04:1 - Enebyberg 1 | 1-0 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
481 | P03 | 15:00 | IFK Stocksund - Sollentuna FK SYD 2 | 3-2 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
466 | P05 | 14:00 | Hammarby IF 8 - Viggbyholms IK Fotboll 2 | 1-0 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
429 | P02 | 13:30 | Älvsjö AIK 02 - IFK Viksjö 1 | 3-2 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
399 | F05 | 12:30 | Boo IS - Stureby SK | 5-0 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
414 | P01 | 12:00 | Saltsjöbadens IF Vit - Kista SC P01 | 1-4 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
392 | F04 | 11:00 | Älvsjö AIK Vit - Viggbyholms IK FF | 1-3 | Älvsjö IP 4 | FINAL | |
378 | F02 | 10:30 | ÄAIK - Brommapojkarna | 5-4 (STR) | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
371 | F01 | 09:00 | Sollentuna FK - IF Brommapojkarna | 3-4 | Älvsjö IP 1 | FINAL |
On 2015-05-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
480 | P03 | 19:30 | Hanvikens SK Fotb Vit - Sollentuna FK SYD 2 | 0-1 (FL) | Fornuddens BP | Semifinal 2 |
To 2015-05-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
412 | P01 | 15:40 | Essing IK - Saltsjöbadens IF Vit | 0-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
413 | P01 | 14:20 | Kista SC P01 - Hammarby IF FF P01-3 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
427 | P02 | 13:00 | Älvsjö AIK 02 - Täby FK P02 akademi | 3-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
464 | P05 | 13:00 | Segeltorps IF - Hammarby IF 8 | 0-7 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
428 | P02 | 11:40 | Boo FF Blå - IFK Viksjö 1 | 0-9 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
465 | P05 | 11:30 | Viggbyholms IK Fotboll 2 - IFK Lidingö P05:8 | 2-1 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 |
Sö 2015-05-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
479 | P03 | IFK Stocksund - Jarlaberg 03 | 3-2 | Egen regi | Semifinal 1 |
Lö 2015-05-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
458 | P04 | 15:00 | Enebyberg 1 - Värmdö IF | 6-2 | Enebybergs IP | Semifinal 2, egen regi | |
457 | P04 | 10:00 | Tyresö FF Strand - IFK Haninge P04:1 | 2-5 | Torvalla IP | Semifinal 1 |
Fr 2015-05-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
370 | F01 | 14:20 | Djurgårdens DFF F01:1 - IF Brommapojkarna | 0-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
376 | F02 | 13:00 | Värmdö IF F02 - ÄAIK | 0-3 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
391 | F04 | 13:00 | Viggbyholms IK FF - Ingarö IF | 7-1 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 | |
377 | F02 | 11:40 | Brommapojkarna - Boo FF - REP | 3-2 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
397 | F05 | 11:30 | Boo IS - Vallentuna BK Damfotboll | 2-1 | Älvsjö IP 4 | Semifinal 1 | |
495 | F03 | 10:20 | BOO FF - Enebybergs IF | 2-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
463 | P05 | 10:00 | Älvsjö AIK p05 vit - IFK Lidingö P05:8 | 3-4 | Hersby IP | 1/4-final 4, egen | |
398 | F05 | 10:00 | Stureby SK - Saltsjöbadens IF | 5-3 (STR)(FL) | Älvsjö IP 4 | Semifinal 2 | |
390 | F04 | 10:00 | Boo IS - Älvsjö AIK Vit | 1-5 | Älvsjö IP 5 | Semifinal 1 | |
494 | F03 | 09:00 | Hammarby IF DFF Grön - Skogås-Trångsunds FF | 3-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 |
On 2015-04-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
477 | P03 | SkogåsTrångsund - Hanvikens SK Fotb Vit | 0-3 | Nytorps Mosse | 1/4-final 3, egen regi |
Lö 2015-04-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
373 | F02 | 16:00 | ÄAIK - Enebybergs IF | 6-0 | Enebybergs IP | 1/4-final 2, egen | |
394 | F05 | 13:00 | Vallentuna BK Damfotboll - Örby IS F05-Blå | 2-0 | Bäckahagens BP | 1/4-final 2, egen |
Fr 2015-04-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
475 | P03 | 19:00 | Älvsjö blå - IFK Stocksund | 1-2 | Farsta IP | 1/4-final 1 | |
374 | F02 | 19:00 | Brommapojkarna - Stuvsta IF | 1-0 (FL) | Visättrasportcenter | 1/4-final 3, egen |
To 2015-04-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
478 | P03 | 19:30 | Hanvikens SK Fotboll Röd - Sollentuna FK SYD 2 | 2-5 | Bosön | 1/4-final 4, egen | |
456 | P04 | 18:30 | Täby United EKF - Svart - Värmdö IF | 2-3 | Erikslundsplan | 1/4-final 4, egen |
On 2015-04-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
409 | P01 | 19:15 | Reymersholms IK Vit - Saltsjöbadens IF Vit | 0-1 | Tantolundens BP | 1/4-final 2, egen |
Ti 2015-04-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
366 | F01 | 20:45 | Saltsjöbaden - Viggbyholms IK FF | 1-0 | Saltsjöbadens IP | 1/4-final 2, egen |
Sö 2015-04-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
375 | F02 | 15:45 | Boo FF - REP - Täby FK | 2-0 | Nacka IP | 1/4-final 4, egen |
Lö 2015-04-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
425 | P02 | 17:00 | Boo FF Blå - Rönninge Salem P02 | 4-2 | Berga BP | 1/4-final 3, egen |
Fr 2015-04-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
393 | F05 | 18:30 | Boo IS - Älvsjö AIK F05:Blå | 10-2 | Älvsjö IP | 1/4-final 1, egen | |
389 | F04 | 18:20 | Essinge IK - Ingarö IF | 1-2 | Ingarövallen | 1/4-final 4, egen |
Ti 2015-04-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
455 | P04 | 17:00 | Enebyberg 1 - Täby United EKF - Grön | 2-1 | Erikslunds BP | 1/4-final 3 |
Sö 2015-04-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
372 | F02 | 19:00 | Värmdö IF F02 - Saltsjöbadens IF | 7-0 | Värmdövallen | 1/4-final 1 | |
461 | P05 | 10:00 | Hammarby IF 8 - Viggbyholms IK Fotboll | 3-2 | Hägernäs IP | 1/4-final 2, egen |
Sö 2015-03-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
408 | P01 | 18:00 | Essing IK - IF BP 11 | 6-4 | Stora Mossens IP övre | 1/4-final 1, egen | |
410 | P01 | 17:45 | Kista SC P01 - Mälarhöjden IK | 9-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
387 | F04 | 16:30 | Saltsjöbaden IF 3&4 - Älvsjö AIK Vit | 0-9 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 2 | |
426 | P02 | 16:30 | IFK Viksjö 1 - FC Djursholm | 6-5 (STR)(FL) | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 | |
462 | P05 | 15:30 | Viggbyholms IK Fotboll 2 - Älvsjö AIK P05 Svart | 6-3 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 3 | |
411 | P01 | 15:15 | Hammarby IF FF P01-3 - Spånga IS FK | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 | |
424 | P02 | 14:00 | Täby FK P02 akademi - Nynäshamns IF | 6-2 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
460 | P05 | 13:30 | Brommapojkarna P05-3 - Segeltorps IF | 2-3 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 1 | |
423 | P02 | 12:45 | Älvsjö AIK 02 - Huddinge IF Vit | 3-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
454 | P04 | 10:30 | IFK Haninge P04:1 - Ingarö IF Gul | 5-0 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 2 | |
367 | F01 | 10:15 | Djurgårdens DFF F01:1 - Boo FF, rep | 6-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
453 | P04 | 09:30 | Kista SC P04 Röd - Tyresö FF Strand | 1-4 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 1 |
Lö 2015-03-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
396 | F05 | 16:30 | Huddinge IF - Saltsjöbadens IF | 1-4 | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 4 | |
395 | F05 | 15:30 | Stureby SK - Sätra SK | 6-5 (STR)(FL) | Älvsjö IP 4 | 1/4-final 3 | |
476 | P03 | 12:45 | Jarlaberg 03 - Spånga IS P03-5 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
490 | F03 | 10:15 | Hammarby IF DFF Grön - Stuvsta IF | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
388 | F04 | 10:00 | Viggbyholms IK FF - Danderyds sk | 3-0 | Danderydsvallan | 1/4-final 3, egen | |
492 | F03 | 09:00 | Enskede IK - BOO FF | 1-3 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 |
Fr 2015-03-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
400 | P01 | 20:30 | Essing IK - IK Frej Täby | 2-0 | Stora Essinge IP | 1/8-final 1 | |
491 | F03 | 19:15 | Skogås-Trångsunds FF - IFK Viksjö 2 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
452 | P04 | 18:30 | Älvsjö P04 VIT GR - Värmdö IF | 4-6 | Älvsjö IP 4 | 1/8-final 8, egen | |
404 | P01 | 18:15 | Tyresö ff - Kista SC P01 | 3-4 | Tyresvallen A-plan | 1/8-final 5 | |
493 | F03 | 18:00 | Enebybergs IF - Täby FK | 3-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 |
To 2015-03-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
473 | P03 | 19:00 | Sollentuna FK Tegelhagen - Hanvikens SK Fotboll Röd | 3-5 | Kärrdals BP | 1/8-final 7 | |
402 | P01 | 17:50 | Reymersholms IK Vit - Rönninge/Salem | 3-1 | Tantolundens BP | 1/8-final 3 | |
470 | P03 | 17:00 | Spånga03-2 - Spånga IS P03-5 | 0-2 | Bromstens IP | 1/8-final 4 |
On 2015-03-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
474 | P03 | Sollentuna FK SYD 2 - Bele Barkarby | 9-8 (STR)(FL) | Veddesta IP | 1/8-final 8 |
Ti 2015-03-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
405 | P01 | 19:00 | Ekerö IK - Mälarhöjden IK | 1-3 | Hägerstensåsens BP | 1/8-final 6 | |
471 | P03 | 18:00 | Sickla IF - SkogåsTrångsund | 0-1 | Älta IP | 1/8-final 5 | |
468 | P03 | Sollentuna FK SYD 1 - IFK Stocksund | 0-3 | 1/8-final 2 |
Må 2015-03-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
403 | P01 | 18:00 | Saltsjöbadens IF Vit - Täby FK Ella | 6-4 (STR)(FL) | Saltsjöbadens IP | 1/8-final 4 |
Sö 2015-03-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
85 | F04-2 | Älvsjö AIK Vit - Ingarö IF | 5-0 | Älvsjö IP |
Lö 2015-03-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
472 | P03 | 18:00 | Hanvikens SK Fotb Vit - Täby United Grön | 5-0 | Trollbäckens ip | 1/8-final 6 | |
485 | F03 | 17:30 | IFK Viksjö 2 - IFK Lidingö | 3-2 | Lidingövallen | 1/8-final 4 | |
84 | F04-2 | Älvsjö AIK Vit - Enskede IK | 6-0 | Djursholms IP |
Fr 2015-03-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
39 | F02-2 | 19:00 | Segeltorps IF - ÄAIK | 2-4 | Segeltorps IP |
On 2015-03-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
467 | P03 | 19:30 | Älvsjö blå - Huddinge IF Vit 1 | 2-0 | Lisebergs BP | 1/8-final 1 |
Sö 2015-03-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
47 | F03-2 | 19:00 | Boo IS - Enskede IK | 0-3 | Nacka IP 1 | ||
113 | F05-3 | 15:00 | Älvsjö AIK F05:Vit - Viggbyholms IK FF | 8-0 | Älvsjö IP | ||
5 | F01-1 | 12:00 | Stuvsta IF - Viggbyholms IK FF | 1-6 | Segeltorps IP | ||
73 | F03-5 | 11:00 | Stocksunds IF - Älvsjö AIK F-03 Blå | 0-6 | Stockhagens IP Stocksund | ||
76 | F04-1 | 11:00 | Boo IS - Älvsjö AIK Blå | 2-1 | Orminge BP | ||
37 | F02-2 | 09:30 | ÄAIK - Saltsjöbadens IF | 6-1 | Mälarhöjdens IP | ||
447 | P04 | 09:00 | IFK Haninge P04:1 - ÄAIK Gul | 5-0 | Brandbergens IP | 1/8-final 3 |
Lö 2015-03-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
38 | F02-2 | 14:00 | Täby FK - Brommapojkarna | 0-1 | Näsbydals konstgräsplan | ||
42 | F03-1 | 11:00 | BOO FF - Älvsjö AIK F-03 Vit | 4-0 | Älvsjö IP | Konstgräsplan 1 | |
448 | P04 | 11:00 | ÄAIK P04Röd lag 2 - Ingarö IF Gul | 0-6 | Älvsjö IP | 1/8-final 4 | |
422 | P02 | 10:00 | Dif 0209 - FC Djursholm | 1-2 | Stadshagens IP | 1/8-final 8 | |
445 | P04 | 10:00 | Kista SC P04 Röd - ÄAIK P04Röd lag 1 | 6-2 | Ärvinge BP (Konstgräs) | 1/8-final 1 | |
211 | P03-1 | 09:15 | Älvsjö blå - Gustavsbergs IF Fotboll VIT | 1-1 | Älvsjö IP | ||
179 | P02-2 | Sörskogens IF - Boo FF Blå | 0-0 | Nacka IP |
Fr 2015-03-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
36 | F02-2 | 18:45 | Brommapojkarna - Segeltorps IF | 9-1 | Åkeshovs BP | ||
8 | F01-1 | 18:00 | Stuvsta IF - Boo FF, rep | 2-1 | Segeltorps IP |
On 2015-03-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
401 | P01 | 19:00 | Reymersholms IK Grön - IF BP 11 | 1-3 | Ärvinge BP | 1/8-final 2 |
Sö 2015-03-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25 | F02-1 | 18:00 | Värmdö IF F02 - Åkersberga BK | 4-0 | Värmdövallen | ||
51 | F03-2 | 18:00 | IFK Viksjö 2 - Enskede IK | 0-1 | Viksjövallen 2 | ||
4 | F01-1 | 14:00 | IF Brommapojkarna - Sollentuna FK | 1-2 | Grimsta A-plan | ||
323 | P05-2 | 12:00 | Älvsjö AIK P05 Svart - Viggbyholm IK Fotboll | 4-3 | Älvsjö IP | ||
319 | P05-1 | 10:30 | Värmdö IF Vit - Brommapojkarna P05-3 | 3-2 | Värmdövallen | ||
348 | P03-5 | 10:00 | Spånga IS P03-5 - Huddinge IF Vit 1 | 2-2 | Spånga IP | ||
70 | F03-5 | 10:00 | IFK Viksjö 1 - Stocksunds IF | 3-0 | Stockhagens IP 1 |
Lö 2015-03-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | F01-1 | 17:30 | IF Brommapojkarna - Stuvsta IF | 4-1 | Grimsta A-plan | ||
168 | P01-6 | 16:45 | Täby FK Ella - Rönninge/Salem | 3-0 (WO) | Tibblevallen | Konstgräs | |
446 | P04 | 14:00 | IFK Lidingö FK TG - Tyresö FF Strand | 0-3 | Tyresövallen 11 | 1/8-final 2 | |
321 | P05-1 | 14:00 | Älvsjö AIK p05 vit - Värmdö IF Vit | 5-2 | Älvsjö IP 5 | ||
111 | F05-3 | 13:00 | Viggbyholms IK FF - Stureby SK | 0-5 | Hägernäs IP | ||
317 | P05-1 | 12:00 | Älvsjö AIK P05 Svart 2 - Värmdö IF Vit | 6-2 | Älvsjö IP | ||
331 | P05-3 | 11:00 | Älvsjö AIK P05 Blå - Hammarby IF 8 | 1-4 | Älvsjö IP | ||
208 | P03-1 | 09:00 | Gustavsbergs IF Fotboll VIT - Hanvikens SK Fotb Vit | 1-2 | Trollbäckens IP |
Ti 2015-03-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
451 | P04 | 17:30 | Täby United EKF - Svart - IFK Viksjö P04-2 GUL | 6-1 | Erikslundsplan | 1/8-final 7 | |
320 | P05-1 | 17:00 | Älvsjö AIK p05 vit - Älvsjö AIK P05 Svart 2 | 11-2 | Älvsjö IP 5 | ||
450 | P04 | 16:45 | IFK Viksjö P04-2 BLÅ - Täby United EKF - Grön | 2-7 | Erikslundsplan | 1/8-final 6 |
Sö 2015-03-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
149 | P01-4 | 14:00 | Spånga IS FK P01 Bas - Tyresö ff | 2-4 | Spånga IP |
Lö 2015-02-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
338 | P05-4 | 11:00 | Örby IS P 05 Röd - Segeltorps IF | 0-10 | Älvsjö IP |
Lö 2015-02-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
333 | P05-3 | 11:30 | Örby IS P 05 Blå - Älvsjö AIK P05 Blå | 0-6 | Älvsjö IP |
Fr 2015-02-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
32 | F02-2 | 18:30 | Segeltorps IF - Täby FK | 0-7 | Segeltorps IP |
Sö 2015-02-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
344 | P01-6 | 16:00 | Spånga IS FK - Älvsjö AIK FF:3 | 18-0 | Älvsjö IP | ||
354 | P02-3 | 09:50 | Dif 0209 - Huddinge IF Vit | 0-1 | Brantbrinks IP |
Lö 2015-02-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
362 | P05-1 | 11:30 | Värmdö IF Vit - Stocksunds IF | 6-0 | Värmdövallen | ||
133 | P01-2 | 10:30 | IF Brommapojkarna P01-12 - Reymersholms IK Grön | 0-1 | Åkeshovs BP | ||
237 | P03-4 | 09:00 | Värtan P03 - Huddinge IF P03 svart | 0-0 | Skytteholms IP | ||
234 | P03-3 | Hanvikens SK Fotboll Röd - Täby United Vit | 1-2 | Tyresövallen | |||
206 | P03-1 | Hanvikens SK Fotb Vit - Täby United Svart | 5-3 | Tyresövallen |
Lö 2015-02-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
167 | P01-6 | 17:30 | Spånga IS FK - Kungsängens IF | 3-0 | Kungsängens IP | ||
352 | P03-6 | 16:30 | IFK Stocksund - Huddinge IF Vit 2 | 6-0 | Danderyd Arena | ||
332 | P05-3 | 11:30 | Örby IS P 05 Blå - Viggbyholms IK Fotboll 2 | 0-15 | Älvsjö IP | ||
213 | P03-1 | 08:30 | Hanvikens SK Fotb Vit - Älvsjö blå | 0-0 | Tyresövallen |
Sö 2015-01-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
166 | P01-6 | 17:30 | Kungsängens IF - Täby FK Ella | 1-2 | Kungsängens IP |
Sö 2015-01-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
190 | P02-4 | 07:50 | Djurgården 0202 - Älta IF P02 | 10-0 | Johan Björkman hallen | ||
252 | P03-6 | IFK Stocksund - Vendelsö IK | 3-0 | Danderyd Arena |
Lö 2015-01-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
28 | F02-1 | 13:15 | Värmdö IF F02 - Boo FF - REP | 2-1 | Värmdövallen |
Sö 2014-12-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
256 | P03-6 | 19:00 | Jarlaberg 03 - IFK Stocksund | 2-0 | Nacka IP 2 | ||
24 | F02-1 | 16:00 | Enebybergs IF - Stuvsta IF | 5-1 | RM-hallen, Rinkebyv 4 | Bakom Danderyds Gymnasium | |
152 | P01-4 | 15:00 | Spånga IS FK P01 Bas - Hammarby IF FF P01-3 | 1-2 | Spånga IP | ||
449 | P04 | 10:00 | Bele Barkarby P04 Vit, Lag 2 - Enebyberg 1 | 3-5 | RM-hallen, Rinkebyv 4 (bakom Danderyds G | 1/8-final 5 |
Ti 2014-12-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
66 | F03-5 | 18:30 | Stocksunds IF - Täby FK | 0-4 | Stockhagens IP |
Sö 2014-12-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
184 | P02-3 | 15:30 | Dif 0209 - Älvsjö aik, svart | 4-1 | Stadshagens IP 1 | ||
351 | P03-6 | 15:00 | Huddinge IF Vit 2 - Jarlaberg 03 | 0-8 | Källbrinks IP | ||
228 | P03-3 | 13:00 | Hanvikens SK Fotboll Röd - Sollentuna FK SYD 2 | 3-2 | Trollbäckens IP | ||
69 | F03-5 | 11:00 | Täby FK - Älvsjö AIK F-03 Blå | 0-0 | Tibblevallen | Konstgräs | |
112 | F05-3 | 11:00 | Älvsjö AIK F05:Vit - Vallentuna BK Damfotboll | 2-3 | Älvsjö IP | ||
18 | F01-2 | 10:45 | Älvsjö AIK - Djurgårdens DFF F01-1 | 0-9 | Älvsjö IP |
Lö 2014-12-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
223 | P03-2 | 16:00 | Sickla IF - ÄAIK P03 Röd | 11-0 | Nacka IP 2 (övre planen) | ||
342 | P01-6 | 15:30 | Kungsängens IF - Älvsjö AIK FF:3 | 3-3 | Kungsängens IP | ||
328 | P05-2 | 13:00 | Älvsjö AIK P05 Svart - DIF P05-5 | 2-1 | Älvsjö ip plan 4 | ||
185 | P02-3 | 12:00 | Hässelby SK FF - Dif 0209 | 3-0 | Hässelby IP |
Sö 2014-11-30
Lö 2014-11-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
132 | P01-2 | 15:00 | Kista SC P01 - Enebybergs IF | 2-0 | Ärvinge BP | ||
233 | P03-3 | 14:00 | Sollentuna FK SYD 2 - Älvsjö Cyan | 2-6 | Kärrdals BP | ||
1 | F01-1 | 12:30 | Boo FF, rep - IF Brommapojkarna | 0-2 | Saltsjöbadens IP | ||
150 | P01-4 | 12:15 | Hammarby IF FF P01-3 - Saltsjöbadens IF Vit | 5-1 | Kärrtorp IP (pan 2) | ||
250 | P03-5 | 12:00 | SkogåsTrångsund - IFK Viksjö 1 | 2-1 | Nytorps Mosse | ||
63 | F03-4 | 12:00 | Åkersberga BK - Järla IF FK | 0-1 | Sportcentrum/Röllingby, Åkersberga | ||
163 | P01-5 | 11:15 | IK Frej Täby - Mälarhöjden IK | 0-1 | Vikingavallen | ||
46 | F03-1 | 11:00 | Hammarby IF DFF Grön - BOO FF | 3-0 | Hammarby IP / Kanalplan | Konstgräs | |
241 | P03-4 | 11:00 | Värtan P03 - Hässelby SK P03 | 2-0 | Stadshagens IP | ||
187 | P02-3 | 10:00 | Älvsjö aik, svart - Hässelby SK FF | 5-3 | Älvsjö IP, Stora Konstgräsplanen | ||
329 | P05-3 | 10:00 | Viggbyholms IK Fotboll 2 - Älvsjö AIK P05 Blå | 15-0 | Hägenäs IP Konstgräs | ||
216 | P03-2 | 09:30 | Sickla IF - Sollentuna FK SYD 1 | 3-1 | Nacka IP 2 (övre planen) |
Fr 2014-11-28
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
355 | P02-3 | 19:00 | Huddinge IF Vit - Enebybergs IF | 5-1 | Källbrinks IP |
To 2014-11-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
91 | F04-3 | 18:15 | Vallentuna BK Damfotboll F-05 - Viggbyholms IK FF | 1-1 | Vallentuna IP |
On 2014-11-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
335 | P05-4 | 17:30 | Segeltorps IF - Älvsjö AIK P05 Röd (lag 2) | 6-1 | Segeltorps IP |
Sö 2014-11-23
Lö 2014-11-22
On 2014-11-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
198 | P02-5 | 20:15 | FC Djursholm - Stocksunds IF | 3-1 | Djursholms IP |
Ti 2014-11-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
117 | P01-1 | 19:00 | Vendelsö IK - Ekerö IK | 0-4 | Vendelsömalms IP |
Sö 2014-11-16
Lö 2014-11-15
Fr 2014-11-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
193 | P02-4 | 19:00 | Älta IF P02 - Spånga IS:T | 0-4 | Älta IP | ||
172 | P02-1 | 18:30 | Athletic FC P03-1 - Älvsjö AIK 02 | 1-6 | Älvsjö IP |
To 2014-11-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
162 | P01-5 | 19:30 | Konyaspor - IF BP 11 | 2-3 | Alby bp | ||
205 | P03-1 | 19:00 | Enskede Ik P03:3 - Gustavsbergs IF Fotboll VIT | 3-7 | Kärrtorps IP | ||
114 | F05-3 | 18:30 | Vallentuna BK Damfotboll - Stureby SK | 1-1 | Vallentuna IP |
Ti 2014-11-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
121 | P01-1 | 19:00 | Vendelsö IK - Essinge IK | 0-4 | Vendelsömalms IP | ||
161 | P01-5 | 19:00 | Mälarhöjden IK - IFK Haninge BRB | 2-0 | Västberga IP | ||
258 | P04-1 | 18:00 | Kista SC P04 Röd - MIK Vargarna | 8-2 | Kvarnbacka BP (Konstgräs) |
Sö 2014-11-09
Lö 2014-11-08
Fr 2014-11-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
17 | F01-2 | 19:00 | Ösmo gif fk - Saltsjöbaden | 4-3 | Ösmo IP | ||
31 | F02-2 | 18:45 | Brommapojkarna - Saltsjöbadens IF | 1-1 | Åkeshovs BP | ||
305 | P04-5 | 18:30 | Ingarö IF Gul - Älvsjö P04 VIT GR | 1-1 | Ingarö IP (Konstgräs) | ||
174 | P02-1 | 18:30 | Älvsjö AIK 02 - Boo FF Röd | 8-0 | Älvsjö IP | ||
98 | F05-1 | 18:00 | Boo IS - Örby IS F05-Röd | 5-2 | Saltsjöbadens IP |
To 2014-11-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
138 | P01-3 | 18:00 | Reymersholms IK Vit - Råsunda IS | 1-1 | Tanto BP |
On 2014-11-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
244 | P03-4 | 19:15 | Hässelby SK P03 - Spånga03-2 | 1-4 | Hässelby IP Konstgräs |
Ti 2014-11-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
267 | P04-2 | 19:00 | Bele Barkarby P04 Vit, Lag 2 - Bromstens IK | 3-1 | Strömvallen | ||
157 | P01-5 | 19:00 | Mälarhöjden IK - IF BP 11 | 2-0 | Västberga IP |
Sö 2014-11-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
273 | P04-2 | 17:30 | ÄAIK Gul - Bromstens IK | 4-1 | Älvsjö IP4 | ||
246 | P03-5 | 17:00 | IFK Viksjö 1 - Älvsjö Vit | 5-2 | Viksjövallen 2 | ||
297 | P04-5 | 15:00 | Enebyberg 1 - IFK Viksjö P04-2 VIT | 2-2 | Enebybergs IP (Konstgräs) | ||
136 | P01-3 | 13:30 | Råsunda IS - Segeltorps IF - Urdin | 6-4 | Skytteholms IP, Skip C | ||
131 | P01-2 | 13:15 | Reymersholms IK Grön - Enskede IK 4 | 3-2 | Tantolundens BP | ||
207 | P03-1 | 12:00 | Älvsjö blå - Enskede Ik P03:3 | 7-0 | Älvsjö IP | ||
293 | P04-4 | 11:00 | ÄAIK P04Röd lag 2 - IFK Viksjö P04-2 GUL | 5-3 | Älvsjö IP | ||
263 | P04-1 | 10:00 | ÄAIK P04Röd lag 1 - IFK Viksjö P04-2 BLÅ | 4-2 | Älvsjö IP |
Lö 2014-11-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
96 | F04-3 | 13:00 | Saltsjöbaden IF 3&4 - Vallentuna BK Damfotboll F-05 | 4-1 | Saltsjöbadens IP | ||
306 | P04-5 | 11:00 | IFK Viksjö P04-2 VIT - Kista SC P04 Vit | 8-2 | Viksjövallen 3 | ||
260 | P04-1 | 10:00 | IFK Viksjö P04-2 BLÅ - Kista SC P04 Röd | 8-4 | Viksjövallen 3 | ||
227 | P03-3 | 10:00 | Älvsjö Cyan - Gröndals IK | 3-0 | Älvsjö IP | ||
259 | P04-1 | 10:00 | ÄAIK P04Röd lag 1 - Bele Barkarby P04 Vit, Lag 1 | 2-4 | Älvsjö IP |
Fr 2014-10-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
254 | P03-6 | 18:30 | Vendelsö IK - Jarlaberg 03 | 1-4 | Vendelsömalms konstgräs |
Må 2014-10-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
285 | P04-3 | 18:00 | IFK Haninge P04:1 - Älvsjö P04 VIT OR | 5-2 | Brandbergens IP |
Sö 2014-10-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
289 | P04-4 | 16:15 | ÄAIK P04Röd lag 2 - Danderyds SK Vit | 3-2 | Långbro BP | ||
210 | P03-1 | 15:00 | Enskede Ik P03:3 - Hanvikens SK Fotb Vit | 2-2 | Enskede IP | ||
29 | F02-1 | 14:00 | Stuvsta IF - Åkersberga BK | 4-0 | Stuvsta IP | ||
318 | P05-1 | 14:00 | Brommapojkarna P05-3 - Älvsjö AIK p05 vit | 9-0 | Hässelängens BP, Beata Sparres gränd (vä | ||
275 | P04-2 | 12:00 | IFK Lidingö FK TG - ÄAIK Gul | 0-5 | Hersby BP | ||
340 | P05-4 | 12:00 | Segeltorps IF - IFK Lidingö P05:8 | 0-2 | Segeltorps IP | ||
231 | P03-3 | 11:00 | Älvsjö Cyan - Hanvikens SK Fotboll Röd | 3-2 | Älvsjö IP | ||
303 | P04-5 | 11:00 | Älvsjö P04 VIT GR - IFK Viksjö P04-2 VIT | 5-1 | Älvsjö IP Plan 5 |
Lö 2014-10-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
155 | P01-5 | 16:00 | IF BP 11 - IFK Haninge BRB | 5-0 | Grimsta IP Plan B | ||
291 | P04-4 | 14:00 | Täby United EKF - Svart - ÄAIK P04Röd lag 2 | 9-2 | Erikslundsplan | ||
87 | F04-3 | 13:00 | Hanviken SK F04 - Saltsjöbaden IF 3&4 | 0-2 | Trollbäckens Ip | ||
300 | P04-5 | 11:00 | IFK Viksjö P04-2 VIT - Ingarö IF Gul | 0-9 | Viksjövallen | ||
12 | F01-2 | 10:30 | Täby FK - Älvsjö AIK | 2-5 | Tibblevallen, Täby | ||
100 | F05-1 | 10:30 | Örby IS F05-Röd - Huddinge IF | 0-1 | Källbrinks IP |
Fr 2014-10-24
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
22 | F02-1 | 18:30 | Stuvsta IF - Värmdö IF F02 | 2-2 | Stuvsta IP | ||
268 | P04-2 | 17:00 | IFK Lidingö FK TG - Råsunda IS | 6-0 | Hersby BP |
To 2014-10-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
262 | P04-1 | 17:45 | Bele Barkarby P04 Vit, Lag 1 - Kista SC P04 Röd | 0-7 | Veddestavallen |
On 2014-10-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
192 | P02-4 | 20:00 | Älta IF P02 - IFK Viksjö 1 | 1-4 | Älta IP | ||
286 | P04-3 | 19:15 | Hässelby SK P04 - Täby United EKF - Grön | 2-4 | Hässelby IP Konstgräs | ||
261 | P04-1 | 18:00 | MIK Vargarna - ÄAIK P04Röd lag 1 | 1-3 | Mälarhöjden IP | ||
295 | P04-4 | 18:00 | MIK Rävarna - ÄAIK P04Röd lag 2 | 1-7 | Mälarhöjden IP |
Ti 2014-10-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
105 | F05-2 | 19:00 | Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF | 0-2 | Hanveden konstgräs A |
Må 2014-10-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
324 | P05-2 | 18:30 | DIF P05-5 - Älvsjö AIK P05 Röd (lag 1) | 2-3 | Manilla | ||
278 | P04-3 | 18:00 | IFK Haninge P04:1 - Täby United EKF - Grön | 3-2 | Brandbergens IP | ||
55 | F03-3 | 18:00 | Stuvsta IF - Djurgårdens IF | 3-0 | Visättra BP |
Sö 2014-10-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
118 | P01-1 | 15:00 | Essinge IK - Nynäshamns IF | 9-2 | Essing IP | ||
330 | P05-3 | 10:00 | Hammarby IF 8 - Örby IS P 05 Blå | 3-0 | Sofiaskolans BP |
Lö 2014-10-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
322 | P05-1 | 11:00 | Älvsjö AIK P05 Svart 2 - Brommapojkarna P05-3 | 1-7 | Älvsjö IP | ||
15 | F01-2 | 10:00 | Älvsjö AIK - Ösmo gif fk | 5-1 | Älvsjö IP | ||
283 | P04-3 | 10:00 | Älvsjö P04 VIT OR - Hässelby SK P04 | 6-5 | Älvsjö IP plan 4 | ||
302 | P04-5 | 09:30 | Enebyberg 1 - Ingarö IF Gul | 1-2 | Enebybergs IP (Konstgräs) |
Fr 2014-10-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
339 | P05-4 | 18:00 | Örby IS P 05 Röd - Älvsjö AIK P05 Röd (lag 2) | 1-5 | Sturebyskolans BP |
To 2014-10-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
304 | P04-5 | 18:00 | Kista SC P04 Vit - Enebyberg 1 | 3-4 | Kvarnbacka BP (Konstgräs) | ||
92 | F04-3 | 18:00 | Hanviken SK F04 - Täby FK 1 | 1-0 | Trollbäckens Ip | ||
272 | P04-2 | 17:45 | Bele Barkarby P04 Vit, Lag 2 - IFK Lidingö FK TG | 3-4 | Veddestavallen | ||
257 | P04-1 | 17:00 | Bele Barkarby P04 Vit, Lag 1 - IFK Viksjö P04-2 BLÅ | 3-5 | Veddestavallen |
On 2014-10-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
238 | P03-4 | 19:15 | Hässelby SK P03 - Sollentuna FK Tegelhagen | 4-4 | Hässelby IP Konstgräs | ||
270 | P04-2 | 18:30 | Bromstens IK - IFK Lidingö FK TG | 2-4 | Bromstens IP Konstgräs |
Ti 2014-10-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
301 | P04-5 | 18:15 | Kista SC P04 Vit - Älvsjö P04 VIT GR | 0-10 | Kvarnbacka BP (Konstgräs) |
Sö 2014-10-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
97 | F05-1 | 15:00 | Huddinge IF - Älvsjö AIK F05:Blå | 1-0 | Långbro Bollplan | ||
255 | P03-6 | 14:15 | Vendelsö IK - Täby United Grön | 0-2 | Vendelsömalms konstgräs | ||
14 | F01-2 | 12:00 | Saltsjöbaden - Täby FK | 3-0 | Saltsjöbadens IP |
Fr 2014-10-10
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
183 | P02-3 | 19:30 | Enebybergs IF - Hässelby SK FF | 3-1 | Enebybergs IP | ||
110 | F05-3 | 17:30 | Stureby SK - Älvsjö AIK F05:Vit | 6-1 | Sturebyskolans BP |
To 2014-10-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
265 | P04-1 | 18:15 | Kista SC P04 Röd - ÄAIK P04Röd lag 1 | 5-0 | Kvarnbacka BP (Konstgräs) |
Sö 2014-10-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
90 | F04-3 | 14:00 | Saltsjöbaden IF 3&4 - Täby FK 1 | 5-6 | Saltsjöbadens IP |