Senaste resultat
Antal: 268
Må 2022-06-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
407 | P07 | 15:00 | IF Brommapojkarna P07-5 - Älta IF | 2-0 | Älvsjö IP 1 | FINAL | |
437 | P09 | 09:00 | IK Frej Täby Svart - Skå IK 1 | 2-1 (FL) | Älvsjö IP 1 | FINAL |
Sö 2022-05-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
421 | P08 | 18:30 | Örby IS Röd P08 - Gustavsberg IF | 3-2 (STR) | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
420 | P08 | 14:30 | Älvsjö AIK P08:1 - Hammarby IF 14 | 4-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 |
To 2022-05-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
406 | P07 | 19:30 | Älta IF - Spånga IS FK | 2-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
405 | P07 | 18:00 | IF Brommapojkarna P07-5 - IFK Lidingö P07:13 | 4-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
377 | F08 | 16:30 | Älvsjö AIK F08:2 - AIK FF | 1-5 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
376 | F08 | 15:00 | Hammarby IF FR - Älvsjö AIK F08:1 | 4-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 | |
436 | P09 | 13:30 | Skå IK 1 - AFC JÄRFÄLLA | 4-1 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
391 | F09 | 10:30 | Mälarhöjdens IK - Älvsjö AIK Vit | 1-5 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 |
On 2022-05-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
384 | F07 | 19:30 | Viggbyholm IK FF F07 - IFK Lidingö FK F07A | 2-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 2 | |
383 | F07 | 18:00 | Enebybergs IF F07 - DIF F2007-1 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | Semifinal 1 |
On 2022-05-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
435 | P09 | 18:30 | Älvsjö AIK P09:1 - IK Frej Täby Svart | 0-3 | Vikingavallen, Täby | Semifinal 1 |
Sö 2022-05-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
404 | P07 | 13:00 | Spånga IS FK - IFK Stocksund P07 | 2-0 | Kälvesta BP | 1/4-final 4 |
Lö 2022-05-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
419 | P08 | 13:00 | Gustavsberg IF - Örby IS Blå P08 | 3-0 (WO) | Inagö IP (konstgräs) | 1/4-final 4 |
Fr 2022-05-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
433 | P09 | 17:45 | Järla Röd - Skå IK 1 | 0-4 | Svanängens IP 2 | 1/4-final 3 |
Sö 2022-05-08
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
416 | P08 | 09:30 | Älvsjö AIK P08:1 - Boo FF 5 | 9-4 | Älvsjö IP | 1/4-final 1 |
Lö 2022-05-07
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
431 | P09 | 09:00 | Älvsjö AIK P09:1 - IK Frej Täby Gul | 11-0 | Älvsjö IP | 1/4-final 1 |
Fr 2022-05-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
402 | P07 | 19:15 | Segeltorps IF - IFK Lidingö P07:13 | 3-6 | Högsätra IP | 1/4-final 2 |
To 2022-05-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
390 | F09 | Sollentuna FK, Helenelund 1 - Sollentuna FK, Silverdal | 1-0 | Semifinal 1 |
Fr 2022-04-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
387 | F09 | 19:15 | Viggbyholms IK FF - Sollentuna FK, Silverdal | 1-2 | Sollentunavallen | 1/4-final 2, egen regi | |
403 | P07 | 19:00 | Älta IF - Sollentuna FK P07 Nord | 3-0 (WO) | Helenelunds IP | 1/4-final 3 | |
401 | P07 | 18:00 | IF Brommapojkarna P07-5 - Hammarby IF FF P07-10 | 4-0 | Gubbängens BP | 1/4-final 1 |
Lö 2022-04-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
434 | P09 | 10:00 | AFC JÄRFÄLLA - Järla Svart | 5-1 | Sandviks BP | 1/4-final 4 |
Lö 2022-04-09
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
236 | P2012-3 | 14:30 | Värmdö vit - Älvsjö P2012vit | Dolt | Älvsjö IP plan 4 |
Sö 2022-04-03
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
438 | P09 | 18:15 | Järla Svart - Grödinge SK Grön | 5-3 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 8 | |
429 | P09 | 17:00 | Rönninge Salem Fotboll P09 - AFC JÄRFÄLLA | 1-4 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 7 | |
427 | P09 | 15:45 | Järla Röd - Skå IK 1 Blå | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 5 | |
432 | P09 | 14:30 | IK Frej Täby Svart - BK Fyren | 3-2 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
418 | P08 | 14:00 | Karlbergs BK Röd - Örby IS Röd P08 | 4-5 (STR) | Kärrtorps IP 3 | 1/4-final 3 | |
424 | P09 | 13:15 | Rönninge Salem Fotboll - IK Frej Täby Gul | 0-4 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 2 | |
423 | P09 | 12:00 | Älvsjö AIK P09:1 - Segeltorp | 4-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 1 | |
428 | P09 | 10:45 | Skå IK 1 - Bele Barkarby P09 Orange | 4-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 6 | |
398 | P07 | 09:30 | Sollentuna FK P07 Nord - Täby FK P07:3 | 7-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 6 | |
425 | P09 | IK Frej Täby Svart - IFK Stocksund | 3-0 (WO) | 1/8-final 3 | |||
426 | P09 | BK Fyren - IFK Stocksund 2 | 3-0 (WO) | 1/8-final 4 |
Lö 2022-04-02
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
396 | P07 | 17:00 | Örby IS - IFK Lidingö P07:13 | 0-1 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 4 | |
394 | P07 | 15:45 | EIF P07 - Hammarby IF FF P07-10 | 0-10 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 2 | |
374 | F08 | 10:45 | Älvsjö AIK F08:2 - Djurgårdens IF FF Lag 1 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
381 | F07 | 09:30 | Viggbyholm IK FF F07 - Aspudden-Tellus | 3-2 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
400 | P07 | Älvsjö AIK FF - IFK Stocksund P07 | 2-3 | 1/8-final 8 |
Fr 2022-04-01
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
288 | P2010-6 | 19:00 | Reymersholms IK P10:1 - Boo FF P10:4 | Dolt | Långholmens BP |
Sö 2022-03-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
176 | P09-2 | 15:30 | IK Frej Täby Svart - Grödinge SK Vit | 5-1 | Skarpäng | ||
379 | F07 | 14:30 | Enebybergs IF F07 - Boo FF f07:2 | 12-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
415 | P08 | 13:15 | Älvsjö AIK P08 Blå - Örby IS Blå P08 | 0-2 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 8 | |
328 | P09-5 | 13:00 | Järla Svart - Tullinge Fotboll P09 | 8-0 | Nacka IP | ||
199 | P09-5 | 12:30 | IFK Stocksund 2 - Grödinge SK Grön | 9-0 | Home Call Arena, Danderyds Gymnasium | ||
413 | P08 | 12:00 | Örby IS Röd P08 - Boo FF 2 | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 6 | |
411 | P08 | 10:45 | Hammarby IF 14 - Hammarby P08:20 | 2-1 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 4 | |
382 | F07 | 10:30 | IFK Lidingö FK F07A - Älvsjö AIK F07-2 | 2-0 | Dalenum | 1/4-final 4 | |
198 | P09-5 | 10:00 | Segeltorp - Järla Svart | 0-3 | Nytorps Mosse | ||
409 | P08 | 09:30 | Enebybergs IF - Boo FF 5 | 1-7 | Älvsjö IP 1 | 1/8-final 2 |
Lö 2022-03-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
219 | P2012-2 | 16:00 | Älvsjö P12 Gul - Värmdö Blå | Dolt | Älvsjö IP | ||
172 | P09-2 | 15:30 | Bele Barkarby P09 Orange - Grödinge SK Vit | 6-0 | Strömvallen Skälby | ||
373 | F08 | 15:15 | Täby FK F08:2 - Älvsjö AIK F08:1 | 0-8 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 2 | |
372 | F08 | 14:00 | Hammarby IF FR - Saltsjöbadens IF | 3-1 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 1 | |
53 | F09-2 | 13:00 | Älvsjö AIK Blå - Viggbyholms IK FF | 1-1 | Gröndals BP | Lottad! | |
185 | P09-3 | 13:00 | Järla Röd - Djurgårdens IF FF P09:03 | 3-0 | Nacka IP, ute | ||
389 | F09 | 12:45 | Älvsjö AIK Vit - Älvsjö AIK Blå | 1-0 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 4 | |
325 | P07-1 | 11:30 | IFK Lidingö P07:13 - Sollentuna FK P07 Nord | 0-2 | Högsätra IP | ||
388 | F09 | 11:30 | Tullinge Fotboll F09 - Mälarhöjdens IK | 0-4 | Älvsjö IP 1 | 1/4-final 3 | |
286 | P2010-5 | 11:00 | IFK Lidingö P10:16 Vit - Norrtulls SK P10 Svart 2 | Dolt | Hersby BP | ||
194 | P09-5 | 09:30 | IFK Stocksund 2 - Järla Svart | 0-2 | |||
100 | P07-3 | Hammarby IF FF P07-10 - Ik Frej Täby P07 | 3-1 |
Fr 2022-03-25
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
98 | P07-3 | 19:30 | IFK Stocksund P07 - Ik Frej Täby P07 | 8-2 | Home Call Arena | ||
380 | F07 | 19:00 | Djurgårdens IF FF2 - DIF F2007-1 | 3-5 (STR)(FL) | Bromstens IP | 1/4-final 2 | |
90 | P07-2 | 18:00 | EIF P07 - Segeltorps IF | 1-11 | Kämpetorps BP | ||
182 | P09-3 | Järla Röd - Rönninge Salem Fotboll | 0-3 | Boovallen |
On 2022-03-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
168 | P09-1 | Norrtull SK Röd 1 - AFC JÄRFÄLLA | 0-1 | Sandviks BP |
Ti 2022-03-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
159 | P08-1 | Rågsveds IF - Hammarby IF 14 (2) | 3-1 | Hagsätra IP |
Må 2022-03-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
386 | F09 | Sollentuna FK, Helenelund 1 - Sollentuna FK, Helenelund 2 | 1-0 | 1/4-final 1 |
Sö 2022-03-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
156 | P08-1 | 19:30 | Reymersholms IK P08 - Vit - Rågsveds IF | 5-1 | Långholmens BP | ||
336 | F09-1 | 17:30 | Sollentuna FK, Helenelund 1 - Älvsjö AIK Vit | 1-0 (2) | Norrvikens IP | ||
329 | P09-5 | 16:00 | Tullinge Fotboll P09 - Segeltorp | 0-5 | Brunna IP | ||
223 | P2012-2 | 14:00 | Älvsjö AIK P2012 Blå - Spånga P12-6 Gul | Dolt | Nälsta BP | ||
306 | P09-4 | 14:00 | Rönninge Salem Fotboll P09 - IK Frej Täby Gul | 2-1 | Prästboda BP | ||
64 | F2010-2 | 11:30 | Älvsjö AIK FF Vit 2 - Ekerö IK | Dolt | Älvsjö IP Plan 4 | ||
294 | P2010-6 | 11:00 | Boo FF P10:4 - Norrtulls SK Blå 2L | Dolt | Nacka IP 2 | ||
271 | P2010-4 | 11:00 | Vendelsö IK gul - Älvsjö AIK P10 Röd | Dolt | Vendelsömalm BP |
Lö 2022-03-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18 | F07-2 | 19:00 | Viggbyholm IK FF F07 - Boo FF f07:2 | 2-1 | Hägernäs IP 2 | ||
335 | F09-1 | 16:30 | HSK F09 Svart - Sollentuna FK, Helenelund 1 | 0-3 (WO) | Hässelby IP | ||
332 | F07-2 | 16:00 | Enskede IK F07 - Älvsjö AIK F07-2 | 0-5 | Älvsjö IP 1 | ||
9 | F07-1 | 16:00 | DIF F2007-1 - Tyresö FF | 3-0 | Bromstens IP | ||
216 | P2012-2 | 15:00 | Älvsjö P12 Gul - Spånga P12-6 Gul | Dolt | Älvsjö IP | ||
256 | P2010-2 | 14:00 | Norrtulls SK Blå 2S - Vendelsö IK 1 | Dolt | Ekhagen BP | ||
230 | P2012-3 | 14:00 | Värmdö vit - Älvsjö AIK P2012 Grön | Dolt | Värmdövallen | ||
62 | F2010-2 | 13:30 | DIF - 6 Vit - Älvsjö AIK FF Vit 2 | Dolt | Älsvsjö IP | ||
79 | P07-1 | 13:00 | IF Brommapojkarna P07-5 - IFK Lidingö P07:13 | 7-2 | Grimsta IP | ||
133 | P08-2 | Ösmo GIF FK - FK Bromma | 3-0 (WO) | ||||
375 | F08 | AIK FF - Tyresö FF | 4-0 | Tyresövallen | 1/4-final 4. Eget arr. |
Fr 2022-03-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
10 | F07-1 | 19:00 | Enebybergs IF F07 - Älvsjö AIK F07-1 | 5-0 | Enebybergs IP | ||
280 | P2010-5 | 19:00 | IFK Lidingö P10:16 Vit - Norrtull Blå 12 | Dolt | Haga BP | ||
102 | P07-3 | 19:00 | Älta IF - Hammarby IF FF P07-10 | 2-1 | Älta IP | ||
313 | P08-3 | 18:45 | Hammarby IF 14 - Erikslunds KF | 0-0 | Kryssarvallen | ||
321 | P08-3 | 18:00 | Örby IS Blå P08 - Karlbergs BK Röd | 0-9 | Stadshagens IP |
To 2022-03-17
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
12 | F07-1 | 18:15 | Tyresö FF - Aspudden-Tellus | 2-1 | Tyresövallen |
On 2022-03-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
6 | F07-1 | 20:15 | IFK Lidingö FK F07A - Tyresö FF | 4-0 | Lidingövallen |
Sö 2022-03-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
218 | P2012-2 | 14:00 | Spånga P12-6 Gul - Karlberg BK P-12 Vit (lag 2) | Dolt | Nälsta BP | ||
132 | P08-2 | 13:00 | Enebybergs IF - DIF P08-4 | 4-1 | Stockhagens IP | ||
104 | P07-3 | 13:00 | IFK Stocksund P07 - Älta IF | 0-4 | Home Call Arena | ||
196 | P09-5 | 13:00 | Järla Svart - Grödinge SK Grön | 1-2 | Nacka IP, ute | ||
234 | P2012-3 | 12:00 | Älvsjö P2012vit - Spånga P12-6 Vit | Dolt | Älvsjö IP plan 4 | ||
11 | F07-1 | 10:30 | IFK Lidingö FK F07A - DIF F2007-1 | 2-1 | Lidingövallen | ||
178 | P09-3 | 10:30 | Djurgårdens IF FF P09:03 - IFK Stocksund | 1-1 | Stora Essinge IP | ||
248 | P2010-2 | 10:30 | Sollentuna FK P10 Nord - Vendelsö IK 1 | Dolt | Vendelsömalms IP | ||
46 | F09-1 | 10:00 | Älvsjö AIK Vit - Mälarhöjdens IK | 10-2 | Kämpetorps BP | ||
262 | P2010-3 | Bagarmossen Kärrtorps BK - Hammarby IF Lag 17 2 | Dolt | Kärrtorps IP |
Lö 2022-03-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
319 | P08-3 | 19:00 | Erikslunds KF - KB P08 Svart | 10-0 | Tibblevallen 2 | ||
21 | F07-2 | 18:00 | Djurgårdens IF FF2 - Boo FF f07:2 | 5-0 | Boovallen | ||
129 | P08-2 | 16:00 | DIF P08-4 - Boo FF 2 | 1-5 | Spånga BP | ||
160 | P08-1 | 12:10 | Hammarby P08:20 - Örby IS Röd P08 | 2-2 | Kanalplan | ||
180 | P09-3 | 12:00 | Rönninge Salem Fotboll - Djurgårdens IF FF P09:03 | 4-2 | Prästboda BP | ||
217 | P2012-2 | 12:00 | Värmdö Blå - Älvsjö AIK P2012 Blå | Dolt | Värmdövallen | ||
58 | F2010-1 | 11:30 | Älvsjö AIK FF Vit 1 - Ekerö IK 2 | Dolt | Älvsjö IP Plan 4 | ||
304 | P09-4 | 11:30 | Bele Barkarby P09 Svart - IK Frej Täby Gul | 0-2 | Hägernäs IP | ||
175 | P09-2 | 11:30 | IK Frej Täby Svart - Bele Barkarby P09 Orange | 4-1 | Hägernäs IP | ||
2 | F07-1 | 11:00 | Tyresö FF - Enebybergs IF F07 | 1-6 | Tyresövallen | ||
222 | P2012-2 | 11:00 | Värmdö Blå - Djurgårdens IF P12-7 | Dolt | Värmdövallen | ||
277 | P2010-5 | 09:00 | Hammarby IF Lag 17 3 - IFK Lidingö P10:16 Vit | Dolt | Skarpnäcks sportfält | ||
276 | P2010-4 | Enskede Ik, Grönsvart - Vendelsö IK gul | Dolt | Enskede I P |
Fr 2022-03-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25 | F08-1 | 20:00 | Djurgårdens IF FF Lag 1 - AIK FF | 0-1 | |||
3 | F07-1 | 20:00 | Aspudden-Tellus - IFK Lidingö FK F07A | 1-0 | Enskede IP 2 | ||
17 | F07-2 | 19:30 | Boo FF f07:2 - Älvsjö AIK F07-2 | 1-5 | Bovallen | ||
316 | P08-3 | 18:45 | Erikslunds KF - Örby IS Blå P08 | 2-3 | Hägernäs IP | ||
320 | P08-3 | 18:30 | Boo FF 5 - Hammarby IF 14 | 1-5 | Boovallen | ||
173 | P09-2 | 18:30 | BK Fyren - IK Frej Täby Svart | 2-2 | Segeltorps IP | ||
127 | P08-2 | 17:30 | Älvsjö AIK P08 Blå - DIF P08-4 | 0-2 | Kämpetorps BP |
Sö 2022-03-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
126 | P08-2 | 18:30 | Boo FF 2 - Ösmo GIF FK | 0-4 | Myrsjö | ||
155 | P08-1 | 14:15 | Hammarby IF 14 (2) - Hammarby P08:20 | 1-4 | Kanalplan | ||
86 | P07-2 | 12:30 | Segeltorps IF - Täby FK P07:3 | 3-2 | Tibblevallen | ||
229 | P2012-3 | 11:00 | Örby IS P-12 - Spånga P12-6 Vit | Dolt | Mälarhöjdens BP |
Sö 2022-02-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
44 | F09-1 | 11:30 | HSK F09 Svart - Älvsjö AIK Vit | 0-3 (WO) | Hässelby IP |
Lö 2022-02-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
153 | P08-1 | 10:30 | Rågsveds IF - Älvsjö AIK P08:1 | 3-7 | Älvsjö IP | ||
327 | P09-5 | 09:30 | Grödinge SK Grön - Tullinge Fotboll P09 | 2-4 | Brantbrinks IP 2 |
Sö 2022-02-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
135 | P08-2 | 15:20 | DIF P08-4 - Ösmo GIF FK | 3-4 | Kärrtorps IP | ||
232 | P2012-3 | 14:00 | Spånga P12-6 Vit - Älvsjö AIK P2012 Grön | Dolt | Älvsjö IP | ||
273 | P2010-4 | 13:30 | Älvsjö AIK P10 Röd - Enskede Ik, Grönsvart | Dolt | Älvsjö IP plan 5 | ||
184 | P09-3 | 12:30 | Rönninge Salem Fotboll - IFK Stocksund | 0-5 | Prästboda BP | ||
340 | F09-2 | 12:00 | Utgått!! (HSK F09 Röd) - Sollentuna FK, Helenelund 2 | 0-3 (WO) | Hässelby IP | ||
291 | P2010-6 | 10:00 | Boo FF P10:4 - Älvsjö AIK Blå 2 | Dolt | Boovallen 2 |
Lö 2022-02-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
290 | P2010-6 | 14:00 | Norsborg IF - Reymersholms IK P10:1 | Dolt | Maxihallen Botkyrka | ||
330 | F07-2 | 12:00 | Enskede IK F07 - Djurgårdens IF FF2 | 2-2 | Spånga IP | ||
269 | P2010-4 | 10:30 | Älvsjö AIK P10 Röd - Boo FF P10 Blå | Dolt | Älvsjö IP plan 4 |
Fr 2022-02-18
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
45 | F09-1 | 20:00 | Sollentuna FK, Silverdal - HSK F09 Svart | 5-0 | Bro Fotbollshall |
Sö 2022-02-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
326 | P09-5 | 14:00 | Tullinge Fotboll P09 - IFK Stocksund 2 | 0-9 | Brunna IP | ||
318 | P08-3 | 14:00 | Karlbergs BK Röd - Hammarby IF 14 | 6-1 | Grimsta IP | ||
305 | P09-4 | 11:30 | IK Frej Täby Gul - Skå IK 1 Blå | 2-1 | Skarpäng | ||
154 | P08-1 | 11:00 | Örby IS Röd P08 - Gustavsberg IF | 3-2 | Mälarhöjdens IP | ||
253 | P2010-2 | 10:00 | Älvsjö AIK Svart 1 - Norrtulls SK Blå 2S | Dolt | Älvsjö IP |
Lö 2022-02-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
192 | P09-4 | 16:00 | Älvsjö P09 Röd - Rönninge Salem Fotboll P09 | 5-8 | Älvsjö IP | ||
16 | F07-2 | 15:00 | Djurgårdens IF FF2 - Viggbyholm IK FF F07 | 1-0 | Tibblevallen | ||
177 | P09-2 | 13:30 | Bele Barkarby P09 Orange - BK Fyren | 2-2 | Strömvallen | ||
284 | P2010-5 | 13:00 | Norrtulls SK P10 Svart 2 - Hammarby IF Lag 17 3 | Dolt | Haga BP | ||
287 | P2010-6 | 13:00 | Norrtulls SK Blå 2L - Norsborg IF | Dolt | Maxihallen konstgräs Botkyrka | ||
317 | P08-3 | 12:00 | KB P08 Svart - Boo FF 5 | 0-13 | Stadshagens IP2 | ||
187 | P09-3 | 10:30 | IFK Stocksund - Järla Röd | 1-3 | Home Call arena vid Danderyds gymnasium | ||
341 | F09-2 | 09:00 | Tullinge Fotboll F09 - Utgått!! (HSK F09 Röd) | 3-0 (WO) | Brantbrinks IP |
Sö 2022-02-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
275 | P2010-4 | 13:30 | IFK Aspudden Tellus P10-gul - Älvsjö AIK P10 Röd | Dolt | Älvsjö IP plan 5 | ||
307 | P08-3 | Örby IS Blå P08 - Boo FF 5 | 2-3 | Mälarhöjdens IP |
Lö 2022-02-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
308 | P08-3 | 15:15 | Karlbergs BK Röd - Erikslunds KF | 1-1 | Hägernäs IP | ||
333 | F07-2 | 14:45 | Viggbyholm IK FF F07 - Enskede IK F07 | 3-0 | Tibblevallen 2 | ||
190 | P09-4 | 14:00 | Rönninge Salem Fotboll P09 - Bele Barkarby P09 Svart | 4-2 | Prästboda BP | ||
281 | P2010-5 | 12:30 | Norrtulls SK P10 Svart 2 - Älvsjö AIK Blå 1 | Dolt | Haga BP | ||
161 | P08-1 | 10:00 | Reymersholms IK P08 - Vit - Älvsjö AIK P08:1 | 1-2 | Långholmens BP | ||
221 | P2012-2 | Karlberg BK P-12 Vit (lag 2) - Älvsjö P12 Gul | 5-4 | Stadshagens IP |
Fr 2022-02-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
339 | F09-2 | 18:30 | Viggbyholms IK FF - Utgått!! (HSK F09 Röd) | 3-0 (WO) | Tibblevallen |
Lö 2022-01-29
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
43 | F09-1 | 12:00 | Mälarhöjdens IK - Sollentuna FK, Silverdal | 0-13 | Sollentuna fotbollshall |
Sö 2022-01-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
338 | F09-2 | 12:00 | Utgått!! (HSK F09 Röd) - Älvsjö AIK Blå | 0-3 (WO) | Hässelby IP | ||
285 | P2010-5 | 10:00 | Norrtull Blå 12 - Älvsjö AIK Blå 1 | Dolt | Haga BP |
Lö 2022-01-22
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
92 | P07-2 | 15:30 | Täby FK P07:3 - EIF P07 | 9-0 | Vikingavallen/Täby IP | ||
314 | P08-3 | 12:00 | KB P08 Svart - Örby IS Blå P08 | 4-5 | Stadshagens IP2 |
Sö 2022-01-16
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
56 | F2010-1 | 12:00 | DIF - 6 Blå - Älvsjö AIK FF Vit 1 | Dolt | Kärrtorps IP |
Lö 2022-01-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
26 | F08-1 | 11:15 | Älvsjö AIK F08:1 - Hammarby IF FR | 2-6 | Älvsjö IP |
Ti 2022-01-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
227 | P2012-3 | 19:00 | Spånga P12-6 Vit - Värmdö vit | Dolt | Spånga IP Fotbollshallen | ||
214 | P2012-2 | 18:00 | Spånga P12-6 Gul - Värmdö Blå | Dolt | Spånga IP Fotbollshallen |
Sö 2021-12-12
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
39 | F08-2 | 15:00 | Älvsjö AIK F08:2 - Täby FK F08:2 | 1-1 | Älvsjö IP 1 | ||
8 | F07-1 | 14:00 | Älvsjö AIK F07-1 - IFK Lidingö FK F07A | 1-0 | Mälarhöjdens IP | ||
31 | F08-1 | 10:45 | Djurgårdens IF FF Lag 1 - Älvsjö AIK F08:1 | 0-1 | Älvsjö IP 1 |
Lö 2021-12-11
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
54 | F09-2 | 19:15 | Sollentuna FK, Helenelund 2 - Tullinge Fotboll F09 | 3-2 | |||
239 | P2010-1 | 15:00 | Norrtull Blå 11 - Boo FF P10 Röd | Dolt | Haga BP | ||
295 | P2010-6 | 13:50 | Reymersholms IK P10:1 - Älvsjö AIK Blå 2 | Dolt | Tantolundens BP | ||
83 | P07-1 | 13:00 | Spånga IS FK - IFK Lidingö P07:13 | 3-1 | Spånga IP | ||
252 | P2010-2 | 09:00 | Hammarby IF Lag 17 1 - Sollentuna FK P10 Nord | Dolt | Kärrtorps IP Plan 3 |
Sö 2021-12-05
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
242 | P2010-1 | 14:30 | Boo FF P10 Röd - FightClub IF | Dolt | Boovallen 1 | ||
89 | P07-2 | 14:30 | Täby FK P07:3 - Älvsjö AIK FF | 2-1 | Tibblevallen | ||
195 | P09-5 | 10:30 | Grödinge SK Grön - Segeltorp | 0-0 | Brunna IP | ||
250 | P2010-2 | 10:30 | Norrtulls SK Blå 2S - Sollentuna FK P10 Nord | Dolt | Ekhagens BP | ||
61 | F2010-2 | 10:00 | Ekerö IK - Älvsjö AIK FF Blå 2 | Dolt | Träkvistavallen KG2 |
Lö 2021-12-04
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
301 | F08-1 | 13:00 | Hammarby IF FR - AIK FF | 3-1 | Kärrtorps IP | ||
241 | P2010-1 | 11:00 | IFK Lidingö P10:16 Blå - Norrtull Blå 11 | Dolt | Breviks IP | ||
55 | F2010-1 | 10:00 | Ekerö IK 2 - Älvsjö AIK FF Blå 1 | Dolt | Träkvistavallen KG2 | ||
19 | F07-2 | 10:00 | Älvsjö AIK F07-2 - Djurgårdens IF FF2 | 1-1 | Älvsjö IP | ||
259 | P2010-3 | 10:00 | Älvsjö AIK Svart 2 - Bagarmossen Kärrtorps BK | Dolt | Älvsjö IP |
Sö 2021-11-28
Lö 2021-11-27
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
157 | P08-1 | 15:00 | Älvsjö AIK P08:1 - Örby IS Röd P08 | 0-3 | Älvsjö IP Plan 1 | ||
257 | P2010-3 | 14:30 | Bagarmossen Kärrtorps BK - Fc-Järfälla Svart2 | Dolt | Kärrtorps IP Plan 1 | ||
99 | P07-3 | 13:30 | Älta IF - Örby IS | 3-0 | Älta IP | ||
315 | P08-3 | 13:00 | Boo FF 5 - Karlbergs BK Röd | 3-4 | Myrsjö IP | ||
166 | P09-1 | 12:00 | Skå IK 1 - Norrtull SK Röd 1 | 2-1 | Träkvistavallen | ||
331 | F07-2 | 12:00 | Boo FF f07:2 - Enskede IK F07 | 3-2 | |||
93 | P07-2 | 11:30 | Segeltorps IF - Älvsjö AIK FF | 1-2 | Segeltorps IF | ||
243 | P2010-1 | 11:30 | Norrtull Blå 11 - Fc-Järfälla Svart1 | Dolt | Järfällavallen | ||
167 | P09-1 | 11:00 | AFC JÄRFÄLLA - Älvsjö AIK P09:1 | 1-5 | Sandviks BP | ||
20 | F07-2 | 11:00 | Älvsjö AIK F07-2 - Viggbyholm IK FF F07 | 1-2 | Älvsjö IP Plan 1 | ||
309 | P08-3 | 10:00 | Hammarby IF 14 - KB P08 Svart | 9-1 | Årstagårdens BP (Årsta Gårds PB) |
Fr 2021-11-26
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
37 | F08-2 | 18:00 | Tyresö FF - Älvsjö AIK F08:2 | 1-3 | Tyresövallen B | ||
28 | F08-1 | 16:00 | Hammarby IF FR - Djurgårdens IF FF Lag 1 | 1-1 | Kärrtorps IP |
Sö 2021-11-21
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
165 | P08-1 | 17:00 | Älvsjö AIK P08:1 - Hammarby IF 14 (2) | 4-0 | Älvsjö IP Plan 1 | ||
267 | P2010-4 | 15:00 | Boo FF P10 Blå - Enskede Ik, Grönsvart | Dolt | Boovallen 1 | ||
101 | P07-3 | 13:30 | Örby IS - IFK Stocksund P07 | 3-0 | Solberga BP | ||
298 | F08-2 | 13:15 | Täby FK F08:2 - Saltsjöbadens IF | 2-1 | Näsbydals IP | ||
188 | P09-4 | 13:00 | Skå IK 1 Blå - Rönninge Salem Fotboll P09 | 1-3 | Träkvistavallen | ||
255 | P2010-2 | 11:00 | Sollentuna FK P10 Nord - Älvsjö AIK Svart 1 | Dolt | Edsbergs Sportfält 4 | ||
4 | F07-1 | 11:00 | Enebybergs IF F07 - DIF F2007-1 | 2-1 | Enebybergs IP | ||
60 | F2010-1 | 10:00 | Ekerö IK 2 - DIF - 6 Blå | Dolt | Träkvistavallen KG2 | ||
174 | P09-2 | 10:00 | Grödinge SK Vit - BK Fyren | 0-4 | Broängsplan |
Lö 2021-11-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
324 | P07-1 | 15:00 | Sollentuna FK P07 Nord - Spånga IS FK | 0-1 | Norrvikens IP | ||
289 | P2010-6 | 14:30 | Älvsjö AIK Blå 2 - Norrtulls SK Blå 2L | Dolt | Älvsjö IP 5 | ||
22 | F08-1 | 14:30 | AIK FF - Älvsjö AIK F08:1 | 2-1 | |||
170 | P09-1 | 13:00 | Älvsjö AIK P09:1 - Norrtull SK Röd 1 | 4-0 | Älvsjö IP | ||
279 | P2010-5 | 13:00 | Älvsjö AIK Blå 1 - Hammarby IF Lag 17 3 | Dolt | Älvsjö IP 5 | ||
240 | P2010-1 | 12:30 | Fc-Järfälla Svart1 - FightClub IF | Dolt | Järfällavallen | ||
244 | P2010-1 | 12:00 | IFK Lidingö P10:16 Blå - Boo FF P10 Röd | Dolt | Högsätra BP, Lidingö | ||
189 | P09-4 | 12:00 | Bele Barkarby P09 Svart - Älvsjö P09 Röd | 2-3 | Strömvallen, Skälby | ||
171 | P09-1 | 12:00 | Skå IK 1 - AFC JÄRFÄLLA | 2-1 | Träkvistavallen | ||
163 | P08-1 | 10:30 | Örby IS Röd P08 - Reymersholms IK P08 - Vit | 3-5 | Liseberg BP | ||
231 | P2012-3 | 10:00 | Älvsjö P2012vit - Örby IS P-12 | Dolt | Älvsjö IP plan 5 | ||
5 | F07-1 | 09:30 | Älvsjö AIK F07-1 - Aspudden-Tellus | 0-4 | Älvsjö IP Plan 1 | ||
50 | F09-2 | 09:00 | Tullinge Fotboll F09 - Älvsjö AIK Blå | 3-0 | Brantbrinks IP |
Fr 2021-11-19
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
42 | F08-2 | 18:00 | Tyresö FF - Täby FK F08:2 | 2-2 | Tyresövallen |
Sö 2021-11-14
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
297 | F08-2 | 16:00 | Saltsjöbadens IF - Tyresö FF | 0-5 | Saltsjöbadens IP | ||
322 | P07-1 | 16:00 | Sollentuna FK P07 Nord - IF Brommapojkarna P07-5 | 0-3 | Norrvikens IP | ||
272 | P2010-4 | 14:00 | Boo FF P10 Blå - IFK Aspudden Tellus P10-gul | Dolt | Boovallen 1 | ||
97 | P07-3 | 13:30 | Örby IS - Hammarby IF FF P07-10 | 3-2 | Liseberg BP | ||
96 | P07-3 | 12:00 | Ik Frej Täby P07 - Älta IF | 2-3 | Vikingavallen | ||
151 | P08-1 | 10:00 | Hammarby IF 14 (2) - Gustavsberg IF | 0-5 | Årstagårdens BP (Årsta Gårds PB) | ||
228 | P2012-3 | 09:30 | Älvsjö AIK P2012 Grön - Älvsjö P2012vit | Dolt | Älvsjö IP plan 4 | ||
247 | P2010-2 | 09:00 | Hammarby IF Lag 17 1 - Norrtulls SK Blå 2S | Dolt | Kärrtorps IP Plan 3 | ||
1 | F07-1 | 08:30 | DIF F2007-1 - Älvsjö AIK F07-1 | 2-1 | Stora Mossens Ip | ||
137 | P08-2 | Älvsjö AIK P08 Blå - Enebybergs IF | 5-4 |
Lö 2021-11-13
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
334 | F09-1 | 15:00 | Sollentuna FK, Helenelund 1 - Mälarhöjdens IK | 4-1 | Helenelunds IP | ||
66 | F2010-2 | 14:00 | Ekerö IK - DIF - 6 Vit | Dolt | Träkvistavallen KG2 | ||
49 | F09-2 | 12:00 | Sollentuna FK, Helenelund 2 - Viggbyholms IK FF | 1-3 | Helenelunds IP | ||
164 | P08-1 | 12:00 | Gustavsberg IF - Hammarby P08:20 | 6-2 | Ösby BP | ||
251 | P2010-2 | 10:30 | Vendelsö IK 1 - Älvsjö AIK Svart 1 | Dolt | Vendelsömalm BP |
Lö 2021-11-06
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
51 | F09-2 | 12:00 | Viggbyholms IK FF - Tullinge Fotboll F09 | 2-3 | Hägernäs IP | ||
246 | P2010-1 | 11:30 | Fc-Järfälla Svart1 - IFK Lidingö P10:16 Blå | Dolt | Järfällavallen |
Sö 2021-10-31
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | F07-1 | 12:00 | Aspudden-Tellus - Enebybergs IF F07 | 1-4 | Gröndals BP |
Lö 2021-10-23
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
300 | F08-2 | 13:00 | Älvsjö AIK F08:2 - Saltsjöbadens IF | 0-0 | Kämpetorp |
Fr 2021-10-15
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
507 | P2010-17 | Fc-Järfälla Svart1 - IFK Lidingö P10:16 Blå | 0-0 | Spelas ej | |||
506 | P2010-17 | Älvsjö AIK Svart 1 - Sollentuna FK P10 Nord | 0-0 | Spelas ej | |||
448 | P2010-18 | Boo FF P10 Röd - FightClub IF | 0-0 | Spelas ej |
Lö 2021-02-20
Nr | Grupp | Tid | Lag | Resultat | Plats | Anm | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
274 | P2010-4 | 11:00 | Vendelsö IK gul - Boo FF P10 Blå | Dolt | Hanveden |