361 |
P00-2 |
23:00 |
Rättviks IBF -
Töjnan IBK
|
5-0
|
FK 1 |
|
|
357 |
HJ18-2 |
23:00 |
Farsta IBK 1 -
Jönköpings IK
|
1-3
|
HBO |
|
|
362 |
P98-4 |
23:00 |
Karlstad IBF -
Vimmerby IBK
|
3-2
|
FK 2 |
|
|
359 |
HJ18-6 |
23:00 |
IBK Lockerud -
Trosa/Edanö IBK 1
|
0-6
|
Lu A |
|
|
356 |
F98-1 |
23:00 |
FBS Bohemians Prague (CZ) -
WSK Lindesberg
|
5-0
|
Lu B |
|
|
360 |
HJ18-7 |
23:00 |
Sandvikens AIK Innebandy Svart -
Åkersberga IBF 2
|
4-1
|
Lu C |
|
|
358 |
HJ18-3 |
23:00 |
Team Thurga (SCH) -
Västerås IB/Skälby IBK
|
1-3
|
Lu D |
|
|
351 |
P98-1 |
22:10 |
Ingarö IF -
KFUM Norrköping
|
0-5
(WO) |
Lu A |
|
|
349 |
HJ18-1 |
22:10 |
IK Frej -
Rotebro IS IBK
|
2-4
|
Lu B |
|
|
353 |
P98-2 |
22:10 |
Töjnan IBK -
IBF Offensiv Lidingö
|
2-6
|
Lu C |
|
|
354 |
P98-3 |
22:10 |
Mullsjö AIS -
Tyresö Trollbäcken IBK
|
3-6
|
Lu D |
|
|
355 |
F0102-1 |
22:10 |
WSK Lindesberg -
Töjnan IBK
|
0-2
|
HBO |
|
|
348 |
HJ18-1 |
22:10 |
Järfälla IBK -
Östra SK
|
2-3
|
FK 2 |
|
|
352 |
P98-1 |
22:10 |
WSK Lindesberg -
Skälby IBK
|
1-3
|
ENV |
|
|
350 |
HJ18-2 |
22:10 |
Håsta IBK -
Kumla IBK
|
0-3
|
FK 1 |
|
|
340 |
HM-2 |
21:20 |
Lokomotiv Yazyk -
Young Boys
|
5-5
|
ENV |
|
|
346 |
P99-3 |
21:20 |
IBF Hedemora -
Täby FC
|
2-9
|
FK 1 |
|
|
347 |
P99-4 |
21:20 |
Lillån IBK/KFUM Örebro -
Tungelsta IF
|
7-2
|
FK 2 |
|
|
341 |
HM-2 |
21:20 |
Festarrangören -
VKS Innebandy
|
6-2
|
HBO |
|
|
344 |
P98-1 |
21:20 |
Järfälla IBK -
Nacka IBK
|
3-2
|
Lu A |
|
|
343 |
P02-2 |
21:20 |
Samuelsdals IF -
Töjnan IBK 1
|
2-3
|
Lu B |
|
|
342 |
P02-1 |
21:20 |
Nykvarns IF -
Tungelsta IF Svart
|
5-1
|
Lu C |
|
|
345 |
P99-1 |
21:20 |
Töjnan IBK -
Öjebyns IBF
|
1-7
|
Lu D |
|
|
339 |
P99-5 |
20:30 |
FBS Bohemians Prague (CZ) -
Jakobsbergs IBF
|
2-3
|
Lu D |
|
|
338 |
P99-1 |
20:30 |
Team Thurga (SCH) -
Älvsjö AIK
|
4-5
|
Lu C |
|
|
334 |
HJ18-5 |
20:30 |
Lindås Waves -
Vallentuna IBK
|
3-1
|
Lu B |
|
|
337 |
P02-3 |
20:30 |
Mariebergs SK -
TJ Banik Sokolov (CZ)
|
2-6
|
Lu A |
|
|
333 |
HJ18-3 |
20:30 |
Telge SIBK -
Åkersberga IBF
|
3-1
|
HBO |
|
|
335 |
P01-3 |
20:30 |
FBC Lerum -
Kungsängens IF Vit
|
4-1
|
FK 2 |
|
|
336 |
P02-2 |
20:30 |
Floorball Chodov (CZ) -
Tungelsta IF Orange
|
8-4
|
FK 1 |
|
|
328 |
P00-1 |
19:40 |
Floorball Mlada B white (CZ) -
IBF Offensiv Lidingö
|
3-3
|
FK 1 |
|
|
327 |
HM-3 |
19:40 |
Lokomotiv -
JPFC Fanclub
|
5-7
|
ENV |
|
|
326 |
HJ18-6 |
19:40 |
Lillån IBK -
Töjnan IBK
|
10-1
|
HBO |
|
|
330 |
P00-3 |
19:40 |
Floorball Chodov 2 (CZ) -
Nora IBK
|
5-0
|
FK 2 |
|
|
329 |
P00-2 |
19:40 |
TJ Banik Sokolov (CZ) -
Åkersberga IBF
|
5-5
|
Lu A |
|
|
331 |
P02-3 |
19:40 |
Salems IF 2 -
Tuusulan Salibandy (FIN)
|
1-9
|
Lu B |
|
|
332 |
P98-2 |
19:40 |
Gottsunda IBF -
IBF Falun U
|
3-4
|
Lu C |
|
|
325 |
HJ18-4 |
19:40 |
IBK Plantagen (CZ) -
Tyresö/Trollbäcken IBK
|
1-4
|
Lu D |
|
|
324 |
P99-4 |
18:50 |
Skoghall IBK -
Tuomarilan Urheilijat TU99 (F)
|
6-1
|
Lu B |
|
|
317 |
DJ20-1 |
18:50 |
IBF Falun U -
Tyresö/Trollbäcken IBK
|
0-8
|
Lu C |
|
|
318 |
DJ20-1 |
18:50 |
FBS Bohemians Prague (CZ) -
Älvsjö AIK
|
0-1
|
Lu D |
|
|
321 |
P01-3 |
18:50 |
FBS Bohemiams Prague B (CZ) -
Nykvarns IF P 02
|
2-6
|
Lu A |
|
|
320 |
HJ18-5 |
18:50 |
Sala/Silverstaden IBK U -
Älvsjö AIK
|
2-5
|
HBO |
|
|
319 |
HJ18-4 |
18:50 |
IBF Falun U -
Pixbo/Wallenstam IBF
|
1-0
|
ENV |
|
|
322 |
P99-2 |
18:50 |
Floorball Chodov (CZ) -
IBF Offensiv Lidingö
|
3-1
|
FK 1 |
|
|
323 |
P99-3 |
18:50 |
Telge SIBK -
Westerviks IBK/Färjestadens IB
|
0-4
|
FK 2 |
|
|
309 |
F00-1 |
18:00 |
Kungsängens IF -
Arlanda IBK
|
0-0
|
ENV |
|
|
313 |
P00-3 |
18:00 |
Floorball Mlada B black (CZ) -
Vendelsö IK
|
2-2
|
FK 1 |
|
|
314 |
P01-1 |
18:00 |
Kirkkojärven Loiske (FIN) -
Tumba GOIF
|
0-9
|
FK 2 |
|
|
316 |
P98-3 |
18:00 |
Rotebro IS IBK -
KAIS Mora IBF
|
4-1
|
HBO |
|
|
310 |
HJ18-7 |
18:00 |
Åkersberga IBF 2 -
Farsta IBK 2
|
2-4
|
Lu A |
|
|
315 |
P01-2 |
18:00 |
Kungsängens IF Blå -
Töjnan IBK
|
2-2
|
Lu B |
|
|
311 |
HJ18-7 |
18:00 |
Trosa/Edanö IBK 2 -
Edebäck IBF
|
4-5
|
Lu C |
|
|
312 |
P00-1 |
18:00 |
IBF Gagnef -
Partille IBS
|
2-7
|
Lu D |
|
|
448 |
F98-1 |
17:10 |
Sköndals IK -
FBC Teblice (CZ)
|
6-3
|
Lu B |
|
|
304 |
P98-4 |
17:10 |
Älvsjö AIK -
Karlstad IBF
|
2-3
|
Lu C |
|
|
307 |
P99-5 |
17:10 |
Jakobsbergs IBF -
Bjursås IK
|
5-3
|
Lu D |
|
|
301 |
HM-2 |
17:10 |
VKS Innebandy -
Falu BS Bandy
|
3-1
|
Lu A |
|
|
303 |
P98-3 |
17:10 |
Tyresö Trollbäcken IBK -
Åkersberga IBF
|
1-3
|
ENV |
|
|
308 |
F0102-1 |
17:10 |
FBC Teblice F01 (CZ) -
WSK Lindesberg
|
4-1
|
FK 1 |
|
|
305 |
P98-4 |
17:10 |
Vimmerby IBK -
Enköpings IBK
|
6-2
|
FK 2 |
|
|
306 |
P99-2 |
17:10 |
IBF Norrköping U -
Älvjsjö AIK 9090
|
3-6
|
HBO |
|
|
298 |
P00-2 |
16:20 |
Åkersberga IBF -
Rättviks IBF
|
5-5
|
HBO |
|
|
299 |
P01-2 |
16:20 |
Nora IBK -
Floorball Mlada Boleslav (CZ)
|
2-1
|
Lu A |
|
|
300 |
P02-2 |
16:20 |
Tungelsta IF Orange -
Farsta IBK
|
8-1
|
Lu B |
|
|
295 |
HJ18-2 |
16:20 |
Jönköpings IK -
FBC Uppsala
|
8-0
|
Lu C |
|
|
296 |
HJ20-1 |
16:20 |
Älvsjö AIK -
IBF Borlänge
|
2-3
|
Lu D |
|
|
297 |
HM-2 |
16:20 |
Young Boys -
Festarrangören
|
1-2
|
FK 2 |
|
|
294 |
H28-1 |
16:20 |
Timrå IBC -
Lokomotiv Tumba
|
4-4
|
FK 1 |
|
|
288 |
HJ18-5 |
15:30 |
Älvsjö AIK -
Lindås Waves
|
1-1
|
FK 1 |
|
|
290 |
HJ20-1 |
15:30 |
Åkersberga IBF -
Lillån IBK
|
3-3
|
HBO |
|
|
289 |
HJ18-6 |
15:30 |
Trosa/Edanö IBK 1 -
Alunda IBF
|
1-1
|
FK 2 |
|
|
293 |
P98-2 |
15:30 |
IBF Offensiv Lidingö -
FBS Bohemians Prague (CZ)
|
3-6
|
Lu A |
|
|
291 |
HM-1 |
15:30 |
Pilbo Black Devlis -
John Pohlman Fan Club
|
2-6
|
Lu B |
|
|
292 |
P02-3 |
15:30 |
Tuusulan Salibandy (FIN) -
Mariebergs SK
|
8-0
|
Lu C |
|
|
287 |
HJ18-4 |
15:30 |
Pixbo/Wallenstam IBF -
Hagunda IF
|
1-6
|
Lu D |
|
|
282 |
P01-3 |
14:40 |
Nykvarns IF P 02 -
FBC Lerum
|
1-1
|
Lu C |
|
|
286 |
P98-1 |
14:40 |
Skälby IBK -
KFUM Norrköping
|
4-5
|
Lu D |
|
|
281 |
HJ18-4 |
14:40 |
Tyresö/Trollbäcken IBK -
IBF Falun U
|
3-2
|
Lu B |
|
|
904 |
P03-1 |
14:40 |
FBS Bohemians (CZ) -
Töjnan IBK
|
Dolt
|
Lu A |
|
|
280 |
HJ18-3 |
14:40 |
Västerås IB/Skälby IBK -
Bele/Barkarby IF
|
1-0
|
HBO |
|
|
237 |
F0102-1 |
14:40 |
FBC Teblice F01 (CZ) -
Töjnan IBK
|
4-1
|
FK 2 |
|
|
283 |
P01-3 |
14:40 |
Kungsängens IF Vit -
Djurgårdens IF IBF
|
2-3
|
FK 1 |
|
|
279 |
P02-3 |
13:50 |
TJ Banik Sokolov (CZ) -
FBS Bohemians Prague B (CZ)
|
4-5
|
Lu C |
|
|
278 |
P00-2 |
13:50 |
Töjnan IBK -
FBC 98 Chmoutov (CZ)
|
2-9
|
Lu D |
|
|
276 |
HJ18-1 |
13:50 |
Rotebro IS IBK -
Floorball Chodov (CZ)
|
1-1
|
Lu B |
|
|
274 |
DJ20-1 |
13:50 |
Rotebro IS IBK -
Ekerö IK
|
3-0
|
Lu A |
|
|
277 |
P00-1 |
13:50 |
IBF Offensiv Lidingö -
Floorball Chodov 1 (CZ)
|
1-5
|
FK 1 |
|
|
273 |
DJ20-1 |
13:50 |
Tyresö/Trollbäcken IBK -
FBS Bohemians Prague (CZ)
|
5-0
|
FK 2 |
|
|
275 |
HJ18-1 |
13:50 |
Östra SK -
IK Frej
|
8-2
|
HBO |
|
|
272 |
P99-3 |
13:00 |
Täby FC -
FBC 98 Choumutov (CZ)
|
14-3
|
FK 2 |
|
|
266 |
D-1 |
13:00 |
IBF Falun U -
Åkersberga IBF
|
2-0
|
HBO |
|
|
269 |
P01-1 |
13:00 |
TJ Banik Sokolov (CZ) -
Dotteviks IF
|
1-2
|
Lu A |
|
|
268 |
HJ18-3 |
13:00 |
Åkersberga IBF -
Team Thurga (SCH)
|
1-6
|
Lu B |
|
|
267 |
HJ18-2 |
13:00 |
Kumla IBK -
Farsta IBK 1
|
4-2
|
Lu C |
|
|
270 |
P98-2 |
13:00 |
IBF Falun U -
Töjnan IBK
|
2-2
|
Lu D |
|
|
271 |
P99-2 |
13:00 |
IBF Offensiv Lidingö -
FBC Lerum
|
0-3
|
FK 1 |
|
|
264 |
P99-1 |
12:10 |
Älvsjö AIK -
Edebäck IBF
|
4-1
|
Lu D |
|
|
261 |
P02-1 |
12:10 |
Salems IF 1 -
Töjnan IBK 2
|
11-2
|
FK 2 |
|
|
897 |
P03-1 |
12:10 |
Floorball Chodov (P04)(CZ) -
Nynäshamns IBK (P04)
|
Dolt
|
FK 1 |
|
|
263 |
P98-1 |
12:10 |
Nacka IBK -
Ingarö IF
|
12-0
|
HBO |
|
|
260 |
P00-3 |
12:10 |
Nora IBK -
FBS Bohemians Prague (CZ)
|
1-6
|
Lu A |
|
|
265 |
P99-5 |
12:10 |
Karlstad IBF -
FBS Bohemians Prague (CZ)
|
4-5
|
Lu B |
|
|
259 |
HJ18-7 |
12:10 |
Farsta IBK 2 -
Trosa/Edanö IBK 2
|
2-1
|
Lu C |
|
|
256 |
HJ18-6 |
11:20 |
Töjnan IBK -
IBK Lockerud
|
2-2
|
Lu C |
|
|
255 |
H28-1 |
11:20 |
Insjöns IF -
Bele/Barkarby IF I
|
3-2
|
Lu D |
|
|
258 |
P98-4 |
11:20 |
Täby FC -
Älvsjö AIK
|
1-2
|
Lu B |
|
|
257 |
P02-1 |
11:20 |
Tungelsta IF Svart -
Floorball Mlada Boleslav (CZ)
|
3-4
|
Lu A |
|
|
254 |
F00-1 |
11:20 |
FBI Tullinge -
Älvsjö AIK F 01
|
4-0
|
HBO |
|
|
253 |
D-1 |
11:20 |
Töjnan IBK -
Kungsängens IF
|
0-2
|
FK 2 |
|
|
252 |
D-1 |
11:20 |
Sköndals IK -
Bålsta FBC
|
4-1
|
FK 1 |
|
|
247 |
P00-1 |
10:30 |
Partille IBS -
Floorball Mlada B white (CZ)
|
5-1
|
FK 1 |
|
|
250 |
P99-1 |
10:30 |
Öjebyns IBF -
Team Thurga (SCH)
|
0-6
|
FK 2 |
|
|
251 |
P99-4 |
10:30 |
Tungelsta IF -
Insjöns IF/KAIS Mora IF
|
1-5
|
HBO |
|
|
249 |
P98-3 |
10:30 |
KAIS Mora IBF -
Mullsjö AIS
|
3-1
|
Lu A |
|
|
248 |
P01-1 |
10:30 |
Tumba GOIF -
IBF Offensiv Lidingö
|
0-5
|
Lu B |
|
|
245 |
DJ20-1 |
10:30 |
IBF Falun U -
Rotebro IS IBK
|
0-1
|
Lu C |
|
|
246 |
F98-1 |
10:30 |
Floorball Chodov (F99)(CZ) -
Ekerö IK
|
0-3
|
Lu D |
|
|
241 |
P01-2 |
09:40 |
Töjnan IBK -
FBS Bohemians Prague (CZ)
|
1-3
|
Lu D |
|
|
240 |
P00-3 |
09:40 |
Vendelsö IK -
Floorball Chodov 2 (CZ)
|
3-0
|
Lu C |
|
|
243 |
P98-1 |
09:40 |
Järfälla IBK -
WSK Lindesberg
|
8-0
|
Lu B |
|
|
242 |
P02-2 |
09:40 |
Töjnan IBK 1 -
Floorball Chodov (CZ)
|
1-9
|
FK 1 |
|
|
239 |
HJ18-5 |
09:40 |
Vallentuna IBK -
IBF Örebro Ungdom
|
2-3
|
FK 2 |
|
|
244 |
P99-5 |
09:40 |
Bjursås IK -
Ingarö IF
|
3-1
|
HBO |
|
|
238 |
H28-2 |
09:40 |
Sala/Silverstaden IBK U -
Stöpen IBK
|
1-3
|
Lu A |
|
|
235 |
P02-1 |
08:50 |
Töjnan IBK 2 -
Nykvarns IF
|
2-14
|
HBO |
|
|
231 |
DJ20-1 |
08:50 |
Kumla IBK -
Tyresö/Trollbäcken IBK
|
1-0
|
Lu A |
|
|
449 |
F98-1 |
08:50 |
FBS Bohemians Prague (CZ) -
Sköndals IK
|
3-0
|
Lu B |
|
|
232 |
H28-2 |
08:50 |
Töjnan IBK -
Sollentuna IBK
|
5-0
|
Lu D |
|
|
234 |
P00-2 |
08:50 |
Rättviks IBF -
TJ Banik Sokolov (CZ)
|
8-0
|
FK 2 |
|
|
233 |
HM-3 |
08:50 |
IMA -
FC Wolverines
|
8-3
|
FK 1 |
|
|
227 |
D-1 |
08:00 |
Bålsta FBC -
Töjnan IBK
|
4-0
|
Lu D |
|
|
226 |
D-1 |
08:00 |
Åkersberga IBF -
Sköndals IK
|
2-2
|
Lu C |
|
|
230 |
F98-1 |
08:00 |
WSK Lindesberg -
FBC Teblice (CZ)
|
1-6
|
Lu B |
|
|
229 |
F00-1 |
08:00 |
Älvsjö AIK F 01 -
FBC Teblice F01 (CZ)
|
0-1
|
FK 2 |
|
|
228 |
DJ20-1 |
08:00 |
Ekerö IK -
Älvsjö AIK
|
3-5
|
FK 1 |
|
|
898 |
P03-1 |
08:00 |
Bjursås IK (P04) -
Mariebergs SK
|
Dolt
|
HBO |
|
|
225 |
D-1 |
08:00 |
Kungsängens IF -
IBF Falun U
|
4-2
|
Lu A |
|
|